Opieka Niemcy – czym kierować się przy wyborze oferty pracy

Zainteresowała Cię praca opiekunki w Niemczech, ale nie wiesz, która oferta będzie dla Ciebie najlepsza? Wszystkie wydają się podobne, ponieważ dotyczą zbliżonego zakresu zadań i zapewniają podobne warunki finansowe. Tak naprawdę jednak przy ich przeglądaniu warto zwrócić uwagę na wiele szczegółów, ponieważ tylko wtedy można liczyć na posadę, która rzeczywiście będzie odpowiadała indywidualnym oczekiwaniom i zapewni odpowiedni poziom satysfakcji.

Bezpieczna praca w opiece – podstawa to wybór odpowiedniej agencji

Ze względu na to, że praca dla opiekunek w Niemczech cieszy się dużym zainteresowaniem, wiele osób próbuje w nieuczciwy sposób zarobić na chętnych do wykonywania tego zawodu. W Internecie znaleźć można wiele ogłoszeń oferujących na pierwszy rzut oka bardzo atrakcyjne warunki pracy w opiece za granicą, które jednak potem okazują się zwykłym oszustwem. W Polsce istnieje kilka agencji zajmujących się profesjonalnym pośrednictwem w zatrudnianiu opiekunek i warto korzystać właśnie z ich usług. Jedną z takich agencji jest ATERIMA MED, która w branży działa od wielu lat i od początku stawia przede wszystkim na zapewnienie swoim klientkom najwyższego poziomu bezpieczeństwa i najlepszych warunków pracy. Tutaj możesz liczyć na to, że Twoje zatrudnienie będzie w 100% legalne i z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa pracy w Niemczech. Będziesz tu miała opłacane składki ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego. Nikt także nie narzuci Ci miejsca pracy – do wyboru masz różne oferty, a także gwarancję, że każde miejsce zostało dokładnie sprawdzone i rzetelnie opisane. Co więcej, po wyjeździe nie zostaniesz sama, ponieważ w każdej chwili możesz liczyć na pomoc agencji, która udzieli Ci wsparcia w rozwiązaniu różnych problemów. Opieka Niemcy – ważne szczegóły oferty, na które warto zwrócić uwagę

Opieka w Niemczech polega na kilkutygodniowym pobycie w domu osoby starszej i zapewnienie jej kompleksowego wsparcia w życiu codziennym. Nietrudno się zatem domyślić, że w każdym przypadku praca będzie się nieco inna. Z tego względu niezwykle ważne jest wnikliwe zapoznanie się z treścią ofert – tylko w ten sposób wybierzesz właściwie swoje miejsce pracy, w którym po pierwsze, będziesz się czuła dobrze, po drugie bez problemu dasz sobie radę z obowiązkami. Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty oferty, na które warto zwrócić uwagę.

Wymagania

Ogólne wymagania są identyczne dla wszystkich kandydatek. Wszystkie powinny mieć doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, a także znać język niemiecki. Zwróć jednak uwagę na stopień znajomości języka – czasami wystarczy, że będziesz umiała sprawnie komunikować się w najważniejszych sprawach życia codziennego, ale czasami wymagana jest większa biegłość językowa. Zwróć także uwagę na to, że w niektórych ofertach wymagane jest czynne prawo jazdy.

Stan podopiecznego i zakres obowiązków

Poszczególne oferty precyzyjnie opisują, czego powinna się spodziewać opiekunka do seniora, jeśli chodzi o jego stan zdrowia i zakres obowiązków. Jest to dość ważne, by wybrać osobę, której rzeczywiście będziesz w stanie pomóc. Jeśli nie miałaś do czynienia z osobami z zaawansowaną demencją lub nie masz siły fizycznej do opieki nad osobą niepełnosprawną, nie porywaj się na takie wyzwania. Sprawdź także dokładnie zakres obowiązków – być może na początku nie chcesz pomagać w czynnościach higienicznych podopiecznego, albo nie chcesz podejmować się zadań związanych z organizacją jego czasu wolnego. Pod tym kątem również możesz wybrać odpowiednią ofertę.

Miejsce zatrudnienia

Jako opiekunka osób starszych, będziesz wykonywała swoje obowiązki w domu podopiecznego, który również stanie się miejscem Twojego zamieszkania. Zwróć zatem uwagę, gdzie będzie Twój tymczasowy dom – w jakiej lokalizacji (czy na wsi, małym miasteczku, czy może w dużej aglomeracji), czy w domku jednorodzinnym z ogrodem, czy w mieszkaniu, a także jakie warunki mieszkaniowe będą Ci zapewnione. W większości przypadków otrzymasz osobny pokój i dostęp do Internetu. Być może jednak preferujesz osobną łazienkę, a może chciałabyś móc korzystać z roweru.

Jeżeli zdecydujesz się na pracę opiekunki w Niemczech, pamiętaj, ze w ATERIMA MED możesz liczyć na wsparcie również w zakresie wyboru właściwej oferty – wystarczy zadzwonić i przestawić swoje preferencje konsultantowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *