Co spakować na pierwszy wyjazd z niemowlakiem?

Młodzi rodzice często marzą o tym, aby wyrwać się choć na kilka dni z domu ze swoim maluszkiem i odpocząć. Taki wyjazd to jednak duże przedsięwzięcie, ponieważ mały człowiek potrzebuje wielu różnych rzeczy. Co koniecznie należy zapakować poza ubrankami, aby móc spać spokojnie?

Smoczki do butelek i niezbędne akcesoria do karmienia

Jeśli mama karmi piersią, najprawdopodobniej nie będzie potrzebowała innych akcesoriów. Trzeba być jednak przygotowanym na różne ewentualności. Jeśli pojawiają się problemy z karmieniem, być może potrzebne będzie mleko modyfikowane. Wiele kobiet odciąga również pokarm przy pomocy laktatora, który również należy ze sobą zabrać. Przydadzą się smoczki do butelek oraz same butelki. Jeśli to możliwe, w miejscu docelowym wszystkie tego typu akcesoria należy wyparzyć wrzątkiem i porządnie umyć. W sklepach dostępne są również elektroniczne podgrzewacze do mleka, które nie kosztują wiele, a pozwalają na podgrzanie pokarmu do odpowiedniej temperatury, również z ustawieniem czasu.

Akcesoria higieniczne

Niemowlę potrzebuje odpowiedniej ilości jednorazowych pieluszek, które są z pewnością rozwiązaniem najwygodniejszym na taki wyjazd. Stosowanie tych wielorazowego użytku zmusza do częstego prania, co podczas wyjazdu może być bardzo utrudnione. Najlepiej kupić nieco więcej pieluszek, jak również zapakować wilgotne chusteczki. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, skóra powinna być myta czystą wodą, jednak w warunkach polowych zwykle nie ma tej opcji i trzeba ratować się właśnie chusteczkami, podobnie jak w podróży.

Przydadzą się również bawełniane ręczniki, bambusowe pieluszki i inne tego typu materiały. Kąpiel maluszka nie wymaga stosowania kosmetyków, ale warto zabrać ze sobą krem na odparzenia, które mogą pojawić się, jeśli dziecko za długo będzie siedziało w jednej pieluszce, a temperatura powietrza będzie wysoka.

Niezbędne leki

Rodzice małych dzieci muszą być przygotowani na każdą sytuacje. Nawet, jeżeli dziecko nie używa smoczka, warto mieć jeden ze sobą na wszelki wypadek. Poza tym, w apteczce nie powinno zabraknąć termometru do oceny temperatury ciała oraz leków na zbicie gorączki. Takie środki działają też przeciwzapalnie i stosuje się je na przykład przy wychodzeniu zębów mlecznych.

Wszystkie niemowlęta należy suplementować witaminą D3, tak ważną dla ich rozwoju i wzrostu. Rodzice powinni zapakować również probiotyki na wypadek problemów z brzuszkiem, czy inne środki, które przydają się, kiedy dziecko ma problem z oddaniem gazów lub zaparciem. Jeśli maluch miewa jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, czy samopoczuciem, rodzice muszą przygotować się na to, że mogą powtórzyć się również w podróży.

Nie wolno też zapominać o książeczce zdrowia dziecka. Wybierając się do apteki najlepiej zaopatrzyć się w dodatkowe smoczki do butelek i inne tego typu akcesoria, ponieważ poza domem nigdy nie można narzekać na ich nadmiar. Większość z tych rzeczy nie zmarnuje się i będzie można je wykorzystać z czasem również w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *