Plastyka zwiniętych uszu – jak wygląda zabieg

Plastykę zwiniętych uszu wykonuje się w przypadku deformacji ucha zewnętrznego. Zwinięte uszy charakteryzują się zwinięciem obrąbka oraz części małżowiny usznej. Zabieg można wykonywać u dorosłych, jak i u dzieci. Należy wybrać sprawdzoną klinikę, zatrudniającą specjalistów, którzy pozwalają pacjentom odzyskać atrakcyjny wygląd i cieszyć się życiem.

Sposób przeprowadzenia zabiegu

Jeśli zabieg przeprowadzany jest na osobie dorosłej, stosuje się znieczulenie miejscowe. W przypadku dzieci konieczne jest zrobienie znieczulenia ogólnego. Operacja polega na wykonaniu cięcia na tylnej powierzchni ucha. Następnie należy odseparować zniekształconą chrząstkę od skóry i zrobić na niej pionowe nacięcia, które pozwolą ją właściwie uformować. Po stabilizacji chrząstki, wszywa się wolny fragment na brzegu małżowiny, a następnie lekarze zaszywają skórę – wyjaśnia nasz ekspert z Kliniki Chęciński. Stosowanie szwów wchłanianych pozwala na szybsze gojenie się ran. Dodatkowo przez dwa tygodnie na ucho nałożony jest specjalny opatrunek stabilizujący.

Jakich efektów można się spodziewać?

Po zabiegu pacjent może liczyć na rozwinięcie zdeformowanej małżowiny usznej. Kształt ucha ustala się jeszcze przed wykonaniem operacji. Konsultacje z lekarzem pozwalają się wszystkiego dowiedzieć i podejść do korekty uszu z całkowitym spokojem. Po dwugodzinnym zabiegu i okresie rekonwalescencji można podziwiać efekty przeprowadzonej plastyki.

Jakie są zalecenia pooperacyjne?

Po plastyce zwiniętych uszu należy prowadzić mniej wymagający tryb życia. Jeśli zabieg wykonany był w znieczuleniu miejscowym, zaleca się pozostanie w klinice przez kilka godzin. W przypadku znieczulenia ogólnego – pożądany jest dobowy pobyt w placówce, w której wykonujemy zabieg. Konieczne są również regularne wizyty kontrolne i przyjmowanie leków przeciwbólowych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Okres rekonwalescencji trwa około dwóch godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *