Co zobaczyć i gdzie się zatrzymać w mieście Adama Małysza? Noclegi w Wiśle i najważniejsze atrakcje turystyczne regionu

[REKLAMA]

Większość Polaków, gdy słyszy słowo „Wisła”, kojarzy je z największą rzeką w kraju lub popularnym klubem sportowym z Krakowa. Dopiero w następnej kolejności przychodzi nam na myśl niewielkie miasto w Beskidach, które swoimi osiągnięciami sportowymi wysławił Adam Małysz. Ze względu na liczne atrakcje w Wiśle, jest to nie tylko polska stolica skoków narciarskich, ale także doskonałe miejsce na urlop.

Co warto zobaczyć w Wiśle? Okazuje się, że miasto i okolice, pomimo niewielkich rozmiarów ma całkiem sporo do zaoferowania – ponad 150 kilometrów szlaków turystycznych, trasy dla pieszych i rowerzystów, 30 wyciągów narciarskich i jeszcze więcej tras zjazdowych to dopiero początek listy. Sprawdź, jakie miejsca warto poznać w mieście najwybitniejszego polskiego skoczka.

Noclegi w Wiśle – postaw na apartamenty

Zacznijmy od podstaw, czyli tego, gdzie się zatrzymać. O popularności Wisły może świadczyć fakt, że miasto posiada równie dużo miejsc noclegowych, co mieszkańców – nieco ponad 11 tysięcy – i wciąż powstają nowe.

Szukanie pokoju pod hasłem „tanie noclegi Wisła” nie zaprowadzi Cię raczej w zbyt wygodne miejsce.  Znacznie lepszym wyborem będą apartamenty Wisła – oferują większą wygodę i przestrzeń niż standardowe pokoje hotelowe. Jeżeli jakimś cudem nie znajdziesz miejsca w Wiśle, możesz spróbować wynająć dla siebie noclegi w Ustroniu – miasta są od siebie oddalone zaledwie 10 kilometrów.

Niezależnie od tego, który nocleg wybierzesz, najlepsze noclegi znajdziesz na Sun & Snow.

Wisła – co warto zobaczyć?

Wisła jest położona w masywie Beskidu Śląskiego. Podobnie jak sąsiadujące z nią Szczyrk, Ustroń i Brenna, miasto posiada wiele ośrodków narciarskich, o łącznej długości tras zjazdowych wynoszącej 20 kilometrów. Jednak stoki to nie jedyne, co Wisła ma do zaoferowania. Odwiedzając miasto, warto zobaczyć:

  • Kompleksy skoczni narciarskich – odwiedzając stolicę skoków narciarskich, koniecznie odwiedź skocznie: im. Adama Małysza, Kompleks „Centrum” oraz K-65 Wisła Łabajów. W sezonie zimowym na ich terenie organizowane są treningi kadry narodowej oraz zawody.
  • Zabytkowy Park Przygód – park poddano niedawno rewitalizacji. Znajdują się w nim miniatury zabytkowych budowli z terenów całej Polski (Gdański Żuraw, Zamek Królewski, Wawel i inne) oraz skatepark i place zabaw. Oprócz tego można tam znaleźć stoły do ping ponga, pole do minigolfa, boisko plażowe i ścianki wspinaczkowe.
  • Jezioro Czerniańskie i Wodospad na Wisełce – jezioro Czerniańskie to sztuczny zbiornik retencyjny powstały w miejscu, gdzie dawniej znajdował się mniejszy, naturalny zbiornik wodny. Obecnie jest również źródłem wody pitnej dla mieszkańców okolicznej dzielnicy. Infrastruktura turystyczna wokół jeziora jest mało rozwinięta. Zaraz za jeziorem można podziwiać ośmiometrowy wodospad na Wisełce, będący częścią dawnego zbiornika. Na jego całej długości umieszczono przepławki, które tworząc kaskady, umożliwiają swobodny ruch rybom.
  • Wiadukt kolejowy w Łabajowie – miłośnicy zabytków mogą chętnie odwiedzić i sfotografować imponujący wiadukt kolejowy z lat 30’ XX wieku, mający aż 120 metrów długości i 25 wysokości.
  • Rezydencja Prezydenta RP Zamek w Wiśle – zaprojektowana przez wybitnego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza willa, została zbudowana w 1931 roku. Do dziś pełni rolę rezydencji prezydenckiej. Willę można zwiedzać bezpłatnie, jednak wyłącznie w wyznaczonych dniach i godzinach, w zorganizowanych grupach.

Powyższe propozycje to oczywiście najpopularniejsze z atrakcji – w żadnym wypadku nie wszystkie! Wisła ma do zaoferowania znacznie więcej. Jeden weekend z pewnością nie starczy na obejrzenie wszystkiego!

2 thoughts on “Co zobaczyć i gdzie się zatrzymać w mieście Adama Małysza? Noclegi w Wiśle i najważniejsze atrakcje turystyczne regionu”

  1. W Wiśle jeszcze nie zdarzyło mi się być, ale trzeba się wybrać. Uwielbiam odwiedzać nowe miejsca, więc na pewno prędzej czy później się tam znajdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *