Kask szczękowy

[REKLAMA]

Kask szczękowy jak wszyscy wiemy to inny rodzaj kasku motocyklowego. Te nowoczesne, produkowane w dzisiejszych czasach wyglądem przypominają kaski integralne, a coraz rzadziej odpowiadają tworom rodem z SF. Ten rodzaj kasku łączy dwie funkcje, które pokazują, iż kask szczękowy odpowiedni jest dla osób, które zawsze planują długie trasy motocyklowe, albo też jeżdżą przez większą część roku na okrągło w mieście. Cechą charakterystyczną tego kasku i najważniejszą częścią jest zawias, który umożliwia podniesienie dolnej części skorupy kasku do góry. Podniesienie dolnej części skorupy przydatne jest wtedy, gdy na przykład zamierzamy z kimś porozmawiać, zrobić szybkie zakupy w sklepie bez konieczności zdejmowania całego kasku i noszenia go ze sobą. Jest to korzystne wtedy, gdy motocyklista zatrzyma się np. na stacji benzynowej czy też w celu odpoczynku. W celu napicia się kawy lub innego napoju nie musi zdejmować kasku – wystarczy, że podniesie szczękę do góry.

Kiedy warto zainwestować w kask szczękowy

Kaski szczękowe idealnie sprawdzają się w mieście, podczas codziennych dojazdów i przejazdów do pracy, szkoły czy też na zakupy. Kaski szczękowe zbudowane są mocnych tworzyw sztucznych i włókna szklanego.

 Nie oznacza to, że Kaski motocyklowe szczękowe nie poradzą sobie podczas dalszych wypraw. Kaski szczękowe dedykowane są zarówno miejskim warunkom, ale są też bardziej turystyczne modele. Należy zaznaczyć, iż kaski szczękowe z racji swej budowy  charakteryzują się tym, iż posiadają bogate wyposażenie takie np. jak interkom, blenda przeciwsłoneczna czy też system wentylacji, połączony kanałami wymuszającymi cyrkulację wewnątrz kasku. Powoduje to, iż jazda motocyklem  stanowi prawdziwą przyjemność.  Najbardziej charakterystyczne dla kasków szczękowych jest to, iż są one minimalnie cięższe od innych kasków.  Kaski szczękowe idealnie sprawdzają się w czasie jazdy po mieście.

Cechy kasków szczękowych

Cecha charakterystyczna kasków szczękowych  to przede wszystkim wyjmowana wyściółka, którą można prać, obsługa części szczękowej , praktycznie jedną ręką oraz to, iż kask szczękowy posiada praktyczny zamek zapadkowy. Co oznacza, iż kask szczękowy posiada praktyczny zamek zapadkowy, a to, że można go bardzo szybko dopasować do obwodu szyi. Reasumując, jeśli zdecydujemy się na kupno kasku szczękowego musimy zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • Atest ( tzn. czy kask ma dopuszczenie do ruchu drogowego, przynajmniej atest  ECE)
  • Odpowiednie normy
  • Certyfikaty bezpieczeństwa
  • Konstrukcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *