Na jakich stacjach zatankujesz z kartą paliwową?

[REKLAMA]

Zarządzanie pojazdami służbowymi może stanowić duże wyzwanie dla firm. Mnogość rachunków oraz stale zmieniające się ceny paliwa, mogą powodować trudności w planowaniu budżetu i sprawnych rozliczeniach. Pomocnym narzędziem w takiej sytuacji jest karta paliwowa, która ułatwia m.in. procesy rozliczeniowe. Decydując się na takie rozwiązanie, warto wiedzieć, jak dokładnie działa, gdzie i za jakie usługi można nią płacić.

Jak działa karta paliwowa?

Karta paliwowa to wygodny sposób na płatności bezgotówkowe na stacjach benzynowych. Wizualnie przypomina kartę płatniczą i działa na podobnej zasadzie, pozwalając na uregulowanie rachunku za paliwo. Może działać na zasadzie systemu pre-paid, czyli wpłaconej wcześniej kwoty do wykorzystania. Rozwiązanie dedykowane jest głównie przedsiębiorcom, którzy zarządzają firmowymi pojazdami. Karta może być przypisana do firmy, osoby lub danego pojazdu. Na takich zasadach oparta jest oferta firmy FLOTEX POLSKA https://www.flotex.pl/karty-paliwowe/ dystrybuującej karty dla MŚP.

Dlaczego warto korzystać z karty paliwowej?

Wygoda

Dzięki kartom paliwowym rozliczenia stają się znacznie szybsze i łatwiejsze. Jest to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla kierowców, którzy nie muszą pobierać zaliczek na paliwo lub płacić z własnej kieszeni. Nie są też zobowiązani do zbierania faktur do rozliczenia w firmie, ponieważ każda transakcja jest widoczna w systemie, a także na comiesięcznej fakturze.

Oszczędność

Większość kart paliwowych pozwala na zakup paliwa z uwzględnieniem korzystnych rabatów. Dedykowane systemy często pozwalają też na porównanie cen na poszczególnych stacjach benzynowych, a dzięki temu wybór tej najkorzystniejszej.

Przejrzystość rozliczeń

Korzystając z karty paliwowej, nie trzeba martwić się o dużą ilość rachunków do rozliczenia. W tym systemie wystawiana jest jedna, zbiorcza faktura miesięcznie, która zawiera wszystkie transakcje. Dzięki temu wszelkie dane znajdują się w jednym dokumencie. Dodatkowo faktury w formie elektronicznej, umieszczone w systemie, pozwalają na sprawne wyszukiwanie danych oraz łatwą archiwizację.

Gdzie i za co można zapłacić kartą paliwową?

Kartą paliwową można rozliczyć się za tankowane paliwo na najpopularniejszych stacjach benzynowych, takich jak ORLEN, BP, SHELL, a także AMIC. To setki stacji na mapie Polski, w których można zapłacić tym sposobem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *