Sprzątanie biur w Warszawie – czy warto skorzystać z tego rodzaj usług?

Nadrzędnym celem dla każdego przedsiębiorcy jest skupienie się na swoich podstawowych obowiązkach, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania firmy. Niestety,  działalność gospodarcza generuje wiele pomniejszych problemów, którymi trzeba się zająć, a nie zawsze jest na to czas. Jednym z nich jest sprzątanie biur w Warszawie – niezbędne w każdym obiekcie i to bardzo regularnie. Opcje są trzy – sprzątać samodzielnie (odpada!), zatrudnić na stałe osobę za to odpowiedzialną albo skorzystać z outsourcingu tego rodzaju usług. Większość przedsiębiorców wybiera tę ostatnią formę współpracy. Dlaczego i czy rzeczywiście będzie ona najlepsza dla Twojej firmy?

Dlaczego nie zatrudnić osoby sprzątającej na stałe?

Zacznijmy może od kwestii zatrudnienia osoby odpowiedzialnej za sprzątanie na stałe. Ma to sens jedynie w dużych firmach, gdzie praca jest właściwie zawsze, bo w wielu miejscach ciągle dochodzi do powstawania zabrudzeń czy nieporządku. W mniejszych firmach, gdzie pomieszczeń biurowych nie jest zbyt wiele, nie dochodzi tam do powstawania notorycznego nieporządku. W takiej sytuacji zatrudniona osoba będzie nudziła się przez większość czasu, co jest zdecydowanie nieopłacalne dla przedsiębiorstwa.

Firma sprzątająca dużo lepszym rozwiązaniem!

Okazuje się, że w przypadku sprzątania w biurach, dużo lepszym rozwiązaniem jest outsourcing – przede wszystkim z tego względu, że jako przedsiębiorca zapłacisz za to mniej, a efekt będziesz miał identyczny. Z czego to wynika? Otóż sprzątanie biur w Warszawie odbywa się regularnie, w określone dni i godziny, wybrane przez Ciebie – specjalista pojawia się o danej porze z niezbędnym sprzętem i środkami czystości i robi, co do niego należy. Sprząta, porządkuje, odkurza, myje, czyści, pierze – wykonuje wszystkie swoje obowiązki, w celu zapewnienia czystości danej powierzchni. Bardzo często z jego usług korzysta się poza godzinami pracy biura, dzięki czemu codzienne działania firmy nie są w żadnym stopniu dezorganizowane.

Drugą rzeczą, o której warto powiedzieć, jest fachowość firm sprzątających. Wynika ona z dużej konkurencji na rynku i konieczności zatrudniania pracowników o wysokich umiejętnościach oraz odpowiedniej kulturze osobistej. W firmach oferujących sprzątanie w biurach organizowane są szkolenia dla pracowników i wprowadzane są specjalne standardy jakości, dzięki którym Ty – jako przedsiębiorca – masz pewność skorzystania z fachowych usług. Co więcej – firma sprzątająca posiada swój własny sprzęt, zwykle zróżnicowany i profesjonalny, pozwalający na realizowanie zadań sprawnie i skutecznie, a także swoje środki czystości – atestowane i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Nie musisz więc inwestować ani w nowe mopy, ani w płyny do mycia podłóg czy jakąkolwiek inną chemię.

Jaki zakres usług obejmuje sprzątanie biur w Warszawie?

– mycie okien i podłóg,

– pranie dywanów i wykładzin,

– sprzątanie stanowisk pracy,

– usuwanie kurzu,

– sprzątanie łazienek,

– zabezpieczanie powierzchni i wiele innych.

Jak znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Outsourcing usług sprzątających jest bardzo polecany, co nie oznacza oczywiście, że wszystkie firmy sprzątająca są rzetelne i profesjonalne. Poszukując zaufanych partnerów, warto kierować się przede wszystkim ofertą i referencjami, jakie znajdują się na stronie internetowej. Nie zawsze jednak jest to wyznacznik, ponieważ nawet najlepiej wykonana wizytówka w postaci strony internetowej nie oznacza, że sprzątanie biur w Warszawie oferowane przez taką firmę będzie fachowe.

Dlatego też najlepiej jest zapoznać się z opiniami o firmie wcześniejszych klientów – to zwykle najlepszy wyznacznik, dzięki któremu masz możliwość znaleźć interesujące informacje i dowiedzieć się, czy warto skorzystać z usług konkretnej firmy sprzątającej.

Ile kosztuje sprzątanie biur w Warszawie?

Cennik powinien być podany przez każdą szanującą się firmę na stronie internetowej. Ceny są różne, ale na pewno warto przeznaczyć na kwestię porządku w biurze kilkaset złotych. Oczywiście koszt jaki poniesiesz będzie większy wtedy, gdy skorzystasz z większej częstotliwości wizyt specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *