A może zamiast obrazu plakat?

Miłośnicy sztuki nowoczesnej, którzy lubią otaczać się współczesnymi dziełami powinni zrezygnować z klasycznych obrazów na rzecz designerskich plakatów. Okazuje się, że wybór w tym zakresie na rynku jest ogromny, a ceny bardzo niskie.

Plakaty w nowoczesnych mieszkaniach

Jeszcze do niedawna plakaty kojarzone były ze sztuką niską, uliczną. Podziwiać można je było jedynie w miejscach publicznych. Obecnie coraz częściej umieszcza się je również w domach i mieszkaniach. Stanowią bowiem doskonałą alternatywę dla klasycznych obrazów. Artystyczne plakaty i te opatrzone ciekawymi sentencjami są cenione nie tylko przez amatorów, ale i znawców sztuki.

Hasła i cytaty w roli głównej

Wybór plakatów z różnego rodzaju cytatami i hasłami na rynku jest naprawdę ogromny. W sklepach znaleźć można zarówno te z motywującymi sentencjami, jak i tekstami humorystycznymi. Decydując się na plakat tego rodzaju można do wnętrza wnieść nieco swojej osobowości czy pokazać zainteresowania i pasje.

Roślinne motywy

Zawsze dobrze prezentują się z kolei plakaty artystyczne opatrzone na przykład dekoracyjnymi motywami roślinnymi. Sprawdzą się one zarówno jako element aranżacji nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych obrazów, które nie zawsze można dobrać odpowiednio do stylistyki panującej w danym wnętrzu.

Plakaty filmowe

Od lat jedną z bardziej popularnych form plakatów wieszanych w domach i mieszkaniach są plakaty filmowe. Taka dekoracja może w doskonały sposób ukazywać zainteresowania osób mieszkających w danym pomieszczeniu, jednocześnie pełniąc funkcję dekoracyjną. Największym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie plakaty klasyków filmowych – „Casablanki” czy „Pulp Fiction”, ale wcale nie trzeba ograniczać się jedynie do nich.

Duży wybór plakatów znajdziecie na FOTEKS.PL – oferującej wydruki z bazy ponad 35 milionów zdjęć. Fanów sztuki współczesnej natomiast zainteresuje platforma GURUPA – zrzeszająca ponad 100 współczesnych artystów i oferująca wysokiej jakości wydruki na papierze plakatowym oraz płótnie i w formie fototapety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *