Wybór okien – jakie najlepsze?

Właśnie budujesz dom i stoisz przed wyborem odpowiednich okien? Najpopularniejsze w ostatnich czasach są okna PVC z białymi ramami, mają one jednak swoje plusy i minusy. Do łask zaczynają wracać drewniane ramy, które nadają pomieszczeniu odpowiedni klimat. Popularne staja się też drewniano-aluminiowe okna, które pozwalają łączyć zalety okien drewnianych i plastikowych.

Okna drewniane

Okna drewniane niektórym z nas kojarzą się z odpadającymi, starymi oknami, które nie izolują odpowiednio ciepła, mogą doprowadzić do przedostawania się opadów deszczu do pomieszczenia i ogólnie są gorsze w porównaniu do modnych PVC z białymi ramami. Obecnie jednak produkuje się okna coraz lepszej jakości, okna odpowiednio „zbierające” ciepło, wytrzymałe, a przede wszystkim ładne. Okna drewniane idealnie pasują do starego domu lub mieszkania, idealnie podkreślają jego charakter. Nie muszą wcale wyglądać staromodnie, dla przeciwników stylu retro znajdą się okna nowocześniejsze, bez zdobień. Jak wyglądają współczesne okna drewniane można zobaczyć na stronie cambria.pl. Okna drewniane to idealną propozycją dla osób, które lubią się wyróżniać i zależy im na tym, aby każdy fragment ich przyszłego domu był dopracowany.

 

Okna drewniano-aluminiowe

W tym przypadku rama drewniana łączy się z aluminiową. Daje to ciekawy efekt – okno może być dwukolorowe, inne na zewnątrz i inne wewnątrz. Można też stosować kilka kolorów, jeżeli zależy nam na jeszcze ciekawszym efekcie. Okna tego typu są solidne, miłe dla oka i nietypowe. Wyróżniamy kilka rodzajów tego typu okien, od nas zależy, jaki będą miały kolor. Okna tego typu są idealne osób, którym podobają się te drewniane, jednakże doceniają trwałość aluminium. Nakładka aluminiowa jest odporna na warunki atmosferyczne, dzięki niej okno jest bardziej stabilne, nie przedostają się do środka pomieszczenia nieprzyjemne dźwięki, a także pomieszczenie zachowuje ciepło. Wybierając okna drewniano-aluminiowe możemy wybrać interesujący nas kolor, ale także kształt, rodzaj użytego drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *