Na co zwrócić uwagę wybierając tablet?

Tablet dla niektórych wydaje się zbędną zabawką, telefonem z większym ekranem. Jednak pełni też kilka innych funkcji. Przede wszystkim można dzięki niemu przeglądać Internet na dużym ekranie, lepiej działa na nim wiele aplikacji. Z tabletu nie można dzwonić (chociaż istnieją wyjątki od tej reguły), jest on czymś pośrednim między telefonem a komputerem. Tablet zastąpi komputer osobie, która nie potrzebuje dostępu do skomplikowanych i zaawansowanych programów komputerowych. Jeśli wykorzystuje się sprzęt do tworzenia muzyki, tekstów czy filmów lub gra się na nim w złożone gry z robiącą wrażenie grafiką, to komputer jest nam niezbędny. W innym przypadku spokojnie możemy go zastąpić tabletem. Na co zwrócić uwagę wybierając tablet?

Wielkość ekranu

Tablety mają przeważnie wielkość ekranu od 7 do 10 cali. Nawet te największe są wygodne, lekkie, można je ze sobą wziąć wszędzie. Każda z wielkości ma swoje plusy i minusy. Tablety z ekranami 7-calowymi są bardziej poręczne, nie zajmują dużo miejsca, jednak niewiele różnią się od telefonu z dużym ekranem. Na tablecie tym przeglądanie Internetu czy też oglądanie filmów może być utrudnione. Małe tablety przypadną do gustu osobom, które nie lubią dużych ekranów (także w przypadku telefonu komórkowego), wolą małe, tanie, ale funkcjonalne urządzenia. Tablety 10-calowe spodobają się miłośnikom oglądania filmów i grania w gry na tablecie. Wyglądają jednak nieco bardziej topornie, zajmują dużo miejsca w torebce czy plecaku. Mogą też krócej wytrzymywać na jednym ładowaniu. Ekrany porównać możemy na stronach internetowych ze sprzętem elektronicznym, między innymi na maximgroup.pl.

 

System

Najdroższym i najmodniejszym systemem wydaje się obecnie iOS. Ma on swoich zwolenników, którzy wybierają kolejne tablety z rodziny Apple. Niektórzy uważają jednak, że iPady nie warte są swojej ceny. W cenie iPada dostaniemy bardzo, bardzo porządny tablet na Androidzie czy Windowsie. Wybór powinien zależeć od nas – często w naszych telefonach mamy możliwość testowania tych systemów. Niekoniecznie jednak jesteśmy skazani na ten sam system, którego używamy w telefonie. Telefon i tablet z innymi systemami operacyjnymi dają możliwość porównania tych systemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *