Gdzie kupić dobre wino?

[REKLAMA]

Coraz większa dostępność różnych rodzajów win sprawia, że chętniej sięgamy po te mniej znane. Czasami trafimy ze smakiem, czasami nie. Gdzie, więc znaleźć naprawdę dobrej jakości wino i ile będzie kosztować? Przeczytaj nasze wskazówki.

Wina z marketu – czy to dobry pomysł?

Każdy sklep spożywczy posiada w swojej ofercie wina. Najczęściej kupujemy je przy okazji zakupów w marketach. W niektórych wybór jest większy, w innych mniejszy. Bywa i tak, że wina zajmują kilka alejek – wtedy buszowanie pomiędzy krajami, smakami i odmianami może trwać wieki. Dlatego przedstawiamy kilka wskazówek jak znaleźć stosunkowo dobre wino w markecie:

  • Sprawdź kraj pochodzenia i kraj butelkowania – jeśli kraj pochodzenia wina to RPA, a wino butelkowane było w Niemczech, oznacza to, że transport pomiędzy tymi krajami odbył się w beczkach, co wpływa fatalnie na jego finalny smak.
  • Sprawdź rodzaj zamknięcia butelki – jeśli wino pochodzi z innego kontynentu, a zamknięte jest na korek, oznacza to wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby korkowej wina. Tutaj obalimy największy winiarski mit: zakrętka metalowa nie oznacza, że wino jest słabej jakości.
  • Sprawdź cenę – jeśli decydujesz się na wino za 9,99 zł, nie oczekuj aromatycznych bukietów smakowych. Sprawdź również czy to na pewno wino a nie… napój na bazie wina.
  • Dobre wino w markecie powinno kosztować w przedziale od 20 – 40 zł, przy odpowiednim kraju pochodzenia, zastosowania zamknięcia oraz kraju butelkowania.

Stosując się do powyższych rad będziesz mógł kupić dobrej jakości wino, smaczne w każdym markecie.

Sklep wina

Specjalistyczne sklepy z winami to miejsca, w których nie musisz zwracać uwagę na kraj pochodzenia, zamknięcie czy kraj butelkowania. Fachowa obsługa wszystko to przekaże ci podczas rozmowy. Ponadto zaproponuje odpowiedni rodzaj trunku do okazji, dobierze smak i szczep, a nawet zaprezentuje jego smak (na życzenie klienta). Profesjonalny sklep z winami to gwarancja jakości i pochodzenia.

Degustacje win

Warto też chodzić na specjalnie organizowane degustacje win, podczas których można poznać historię winiarstwa, poznać fantastycznych ludzi oraz skosztować wiele rodzajów win. Podczas degustacji można nauczyć się również jak prawidłowo pić i degustować wino, jak wyczuwać nuty smakowe i aromatyczne oraz do jakich kieliszków wlewać odpowiedni rodzaj wina. Można poznać smaki win regionalnych, w tym polskich, które bywają często o wiele smaczniejsze, niż te najbardziej znane na świecie. Takie wieczory są również organizowane przez sklep wina, który chce tym samym nakłonić klientów do zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *