Praktyczne akcesoria do mikrofalówki – co warto kupić?

Mikrofalówka to praktyczny sprzęt w kuchni – pozwala na podgrzewanie potraw, gotowanie czy też rozmrażanie produktów w zaledwie kilka minut. Jeżeli masz już mikrofalówkę lub chcesz zdecydować się na jej zakup, możesz także dokupić do niej różne akcesoria, dzięki którym korzystanie z niej będzie jeszcze prostsze.

Do korzystania z kuchenki mikrofalowej wprawdzie nie potrzeba żadnych specjalnych akcesoriów, ale dzięki nim można nie tylko oszczędzić czas, ale również dużo pracy przy sprzątaniu. Podpowiadamy, co warto mieć pod ręką!

Pokrywka do mikrofali

Plastikowa pokrywka wyposażona w otwory do odprowadzania pary służy do szybszego i równomiernego podgrzewania, gotowania i rozmrażania potraw. Dzięki niej, nie są one narażone na nadmierne wysuszenie i smakują lepiej. Pokrywka zapobiega też rozpryskiwaniu się potrawy po wnętrzu urządzenia. Powinna być dopasowana do wielkości wewnętrznego talerza obrotowego mikrofalówki. Cena: około 5-10 złotych.

Ruszt do mikrofalówki

Przyda się przede wszystkim do urządzeń wyposażonych w funkcję grilla – przy zakupie mikrofalówki warto zwrócić uwagę, czy mikrofalówka jest wyposażona w ruszt, ponieważ może się okazać, że producent zaleca dokupienie go osobno. Cena: od 20 złotych.

Podstawka pod butelkę do mikrofalówki

Dzięki niej można łatwo wyparzać butelki dla dzieci oraz podgrzewać je – podstawki ustawiają butelkę pod kątem i sprawdzą się w mniejszych mikrofalówkach, w których nie można ustawić ich pionowo. Cena: 15 złotych.

Pojemnik do gotowania na parze

Dzięki niemu możesz szybko przygotować warzywa na parze i zachować wszystkie ich właściwości odżywcze – można zaoszczędzić również dużo energii, ponieważ gotowanie trwa krócej. W ten sposób twoja energooszczędna mikrofalówka stanie się jeszcze bardziej oszczędna. Cena: 50-70 złotych.

W sprzedaży można znaleźć także innego rodzaju akcesoria, na przykład naczynia do gotowania jajek oraz do robienia jajecznicy, pojemniki do gotowania makaronu wyposażone od razu w sitka do odcedzania, naczynia do gotowania ryżu czy pojemniki do przygotowywania owsianki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *