Rolety rzymskie białe i w jasnych kolorach? Zobacz, gdzie sprawdzą się najlepiej 

Wielu z nas lubi intensywne barwy lub decyduje się na ciemne, stonowane kolory, wybierając w takiej konwencji także rolety. Czy to zawsze jedyne wyjście? Okazuje się, że nie. Często nawet nie jest to najlepsze rozwiązanie. Podpowiadamy, kiedy i gdzie sprawdzą się rolety rzymskie białe i te w jasnych kolorach.

Rolety rzymskie białe świetnie uzupełniają małe pomieszczenia

Nie od dzisiaj wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenia, z kolei ciemne pomniejszają przestrzeń. Od tej zasady nie ma żadnych wyjątków. Oczywiście, stosując jasne kolory nie wpłyniemy realnie na ilość miejsca, za to z pewnością optycznie je powiększymy. Rolety rzymskie białe i te w jasnych kolorach są świetnym uzupełnieniem właśnie takich wnętrz. Ze względu na sposób składania i charakterystyczne marszczenia, są ozdobą same w sobie – wyjaśnia Agnieszka Gołębiewska, ekspert firmy ANWIS.

Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w łazienkach, które często są stosunkowo niewielkich rozmiarów, kuchniach, a nawet w małych salonach. Rolety rzymskie białe będą też wpuszczać znacznie więcej światła do środka, niż te w ciemnych barwach, a dobrze doświetlone pomieszczenie to właśnie wrażenie większej przestrzeni.

Ponadczasowa stylistyka i kolor

Rolety rzymskie, białe czy w jasnych barwach, od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Można je bez trudu wkomponować w pomieszczenia wykonane w stylu prowansalskim, klasycznym, nowoczesnym, a nawet glamour. Zawsze wyglądają dobrze i nigdy nie wychodzą z mody.

Jasne kolory są uniwersalnym wyborem, dlatego rolety rzymskie białe będą dopełnieniem dla wielu różnych wnętrz. Łatwo komponują się z dowolną aranżacją pomieszczenia, mogą stać się centralnym elementem dekoracyjnym pokoju albo subtelnie zdobić okno – podpowiada ekspertka z ANWIS.

Możliwości i korzyści jest znacznie więcej, ale rolety rzymskie białe czy warianty w jasnych kolorach, to przede wszystkim dekoracja z gatunku tych uniwersalnych i zawsze na czasie. Na przestrzeni najbliższych lat niewiele się w tym kierunku zmieni. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że trendy aranżacyjne nieustannie zmierzają w kierunku naturalnych kolorów, tym bardziej nie powinniśmy się obawiać, że z czasem jasny wystrój okien przestanie być modny.

Rolety rzymskie białe są łatwe w czyszczeniu

Niektórzy unikają jasnych kolorów ze względów praktycznych – wszelkiego rodzaju zabrudzenia są na nich od razu widoczne, a to z kolei psuje cały efekt wizualny. To prawda, że w przypadku niektórych materiałów regularne czyszczenie jest problematyczne, ale rolety rzymskie białe, kremowe czy w jasnych odcieniach beżu, można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Materiał, z którego wykonane są nasze rolety można po prostu wyprać – tak jak zwykłą firankę. Zdemontowanie nie zajmuje wiele czasu, podobnie jak ponowne założenie rolety. Większość tkanin nadaje się także do prasowania. Każdą roletę łatwo odświeżymy i sprawimy, że będzie wyglądała jak nowa – przekonuje Agnieszka Gołębiewska.

Rolety rzymskie możemy czyścić także na sucho i w takim wypadku nie musimy nawet zdejmować ich z okna. Wystarczy, że zaopatrzymy się w szmatkę, szczotkę albo odkurzacz z odpowiednią końcówką. Musimy przy tym pamiętać, aby zrobić to delikatnie i dokładnie – pas za pasem, żeby nie pozostawić żadnych pomiętych miejsc.

Rolety rzymskie białe i w jasnych barwach są bardzo wdzięczną dekoracją okna, dlatego nie powinniśmy z nich rezygnować. W wielu pomieszczeniach sprawdzą się znacznie lepiej niż te w ciemnych kolorach, a do tego są ponadczasowe i równie łatwo utrzymać je w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *