Serwis koparek – naprawa maszyn budowlanych

Każda firma budowlana doskonale wie, co oznacza przestój w pracy spowodowany niesprawnym sprzętem budowlanym i ile nieprzyjemnych skutków to za sobą niesie. Profesjonalny serwis maszyn budowlanych to klucz do sukcesu. Ciągłość pracy w firmach budowlanych jest bardzo ważna, przestoje spowodowane awariami mogą skutkować niedotrzymaniem terminu oddania pracy i dodatkowo narazić firmę na nadprogramowe koszty. To właśnie w głównej mierze od serwisu maszyn budowlanych zależy, jak szybko maszyna wróci do pełnej sprawności, jest powinien on być nieodłącznym elementem każdej firmy. Wszystkie maszyny budowlane, a najczęściej spośród nich koparki, ulegają awariom. Jednak nie ma co się dziwić, koparki są niezwykle wszechstronnymi urządzeniami, często pracują na wysokich obrotach przez całe dnie. Jednocześnie koparki są maszynami, których, gdy ulegną awarii, nie da się zastąpić innym sprzętem. Więc w przypadku przestoju spowodowanego awarią liczy się każda chwila, dlatego tak bardzo niezbędny jest dobry serwis koparek.

Mobilny serwis maszyn budowlanych

Rozwiązaniem na miarę potrzeb dzisiejszych czasów jest mobilny serwis maszyn budowlanych. Jest to rewelacyjne ułatwienie dla właścicieli firm budowlanych. W przypadku awarii nie muszą na własną rękę zajmować się transportem uszkodzonego sprzętu do serwisu – to serwis przyjeżdża na plac budowy. Takie rozwiązanie pozwala znacznie zaoszczędzić czas klienta, a dodatkowo pozwala wrócić maszynie w najszybszym możliwym czasie do pracy.

Mobilny serwis maszyn budowlanych jest w stanie przeprowadzić prostsze naprawy bezpośrednio na placu budowy. Do takich napraw należą: demontaż i montaż podzespołów, diagnostyka, naprawa, regulacja oraz wszelkie inne niezbędne do usprawnienia maszyny prace. Jednak warto pamiętać, że naprawa czasami może okazać się zbyt trudna, żeby dało się ją wykonać na miejscu. W takim przypadku serwisanci zabierają uszkodzone części ze sobą do warsztatu, tam dokonują naprawy, a następnie dostarczają i montują już gotowe i przetestowane podzespoły. Podzespoły, które mogą ulec awarii w koparce, to: pompy hydrauliczne, siłowniki hydrauliczne, skrzynie biegów, mosty napędowe i wiele innych.

Naprawa koparek każdej firmy, takiej jak CAT, Volvo czy Liebherr, wygląda tak samo. Serwisanci dokładnie sprawdzają całą maszynę, po wyszukaniu wszystkich nieprawidłowości następuję wstępna wycena naprawy. Najistotniejszym elementem podczas naprawy jest dokładnie odszukanie każdej uszkodzonej części. Niedopuszczalne jest, aby po jakimś czasie okazało się, że nie wszystko zostało zrobione jak powinno i koparka znowu wymaga naprawy.

Regularne serwisowanie koparek

Celem serwisów maszyn budowlanych coraz częściej jest regeneracja niesprawnych części, a nie wymiana ich na nowe. Regeneracja niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest spora oszczędność pieniędzy właściciela maszyny. Wymiana części na nową zawsze będzie wiązać się z wyższymi kosztami naprawy. Niestety często maszyny są zbyt mocno zaniedbane. Zapominają oni o regularnym serwisowaniu lub uważają to za zbędny wydatek. Jest to błędne myślenie, ponieważ regularne serwisowanie koparek jest bardzo istotnym elementem i nie wolno go pomijać. Wielokrotnie spotkać się można z awariami, których można było uniknąć, gdyby tylko maszyna była serwisowana. Wczesne wykrycie usterki wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami, a warto pamiętać, że każda, nawet z pozoru niegroźna usterka, z czasem może przerodzić się w poważną awarię i unieruchomić maszynę na dłuższy czas. Regularne serwisowanie wiąże się z wymianą olejów i filtrów, a to pozytywnie wpływa na żywotność maszyny oraz zapobiega powstawaniu większości usterek. Podsumowując – warto regularnie serwisować maszyny, tak aby w przyszłości nie doprowadzić do poważnych awarii, a co za tym idzie – dłuższych przestojów na placu budowy.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *