Wady & zalety nauki przez skype

Coraz częściej komunikator Skype wykorzystywany jest do nauki. Jego popularność wciąż rośnie dzięki wielu funkcjom, ale i dzięki kompatybilności z większością urządzeń, również mobilnych, systemów operacyjnych. Dodatkowym atutem jest nieodpłatność korzystania z programu i możliwość pobrania w pełni legalnie z sieci. Jak widać sam w sobie komunikator ma wiele zalet, które nie są bez znaczenia dla poprawy komfortu nauki przez Skype. Z założenia Skype służyć miał i służy komunikacji międzyludzkiej na odległość. Dzięki rozmowom głosowym oraz obrazowi wideo możemy łączyć się ze sobą w czasie rzeczywistym niezależnie od tego czy znajdujemy się kilka metrów od siebie czy tysiące kilometrów.

 12

Ta możliwość wpływa na dostęp do nauki, bowiem w miejscach gdzie o nauczycieli w danej dziedzinie trudno można skorzystać z wiedzy nauczycieli pochodzących z innych regionów, krajów. Kiedy dostrzeżono, iż Skype to świetne narzędzie do nauki języków, bowiem pozwala szkolić język z native speakerami, zapewnić kontakt z żywym językiem na odległość, bez konieczności wyjazdu, ta forma lekcji online stała się coraz bardziej powszechna. Po konwersacjach przyszła pora na rozszerzenie w kierunku korepetycji językowych, a z czasem zaczęto sięgać po Skype również celem poszerzenia i uzupełnienia wiedzy z innych dziedzin nauki jak matematyka, fizyka, czy historia.

  • Zaletą nauki przez Skype jest możliwość pobierania nauki w różnych okolicznościach i w dowolnym czasie. Ucząc się przez Skype uczymy się indywidualnie z lektorem, korepetytorem, co za tym idzie możemy ustalić zajęcia w terminach, częstotliwości i długości dogodnej dla siebie. Możemy uczyć się w domu, na spacerze, czy w drodze do pracy, ze szkoły, czy w przerwach między innymi zajęciami wykorzystując wolny czas na naukę. Dotyczy to nie tylko ucznia, ale także nauczyciela, który może udzielać korepetycji w wielu miejscach łącząc się przez Skype czy to audio czy wideo. Możliwość wpasowania zajęć w swój grafik aktywności pozwala efektywnie zarządzać czasem i mimo z pozoru braku wolnego czasu uczyć się języka obcego, czy też innych przedmiotów. Prócz wykorzystania każdej chwili możemy również dobierać pory dnia, tak aby nauka była najbardziej efektywna i przyjemna. Warto jest wybierać pory dnia, kiedy nasz mózg jest wypoczęty i pełen energii do pokonywania trudności. Poza kwestią doboru terminu zajęć warto podkreślić iż można także wybrać miejsce nauki. Jeśli komfortowo czujemy się w domu, bądź sprawniej koncentrujemy się na łonie natury, możemy to wykorzystać.skype4
  • Niekwestionowaną zaletą nauki online przez Skype, jak np w https://preply.com/pl/ jest możliwość wyboru nauczyciela z którym chcemy się uczyć. Nie musi być to lokalny korepetytor, wręcz przeciwnie, możemy uczyć się z każdym, również z drugiego końca świata. Wybór oprzeć możemy na własnych preferencjach. Korzystając z platform takich jak preply.com mmay ułatwione zadanie, bowiem w jednym portalu mamy do wybory tysiące ofert z całego świata. Wybierać możemy względem stawki godzinowej, dyspozycyjności, czy też posiadanego doświadczenia, kwalifikacji zawodowych itd. to niesamowity plus w nauce online. Dzięki tak bogatej ofercie mamy znacznie większe szanse trafić na nauczyciela kreatywnego i zaangażowanego, a jednoczenie kompetentnego i zaufanego. Kluczową cechą dobrego korepetytora winno być wzajemne zrozumienie. Często lokalnie trudno jest znaleźć osobę, która jest dla nas idealnym nauczycielem, która potrafi zidentyfikować nasze potrzeby i ocenić możliwości a jednocześnie zmotywować nas do nauki, z która czujemy się pewnie i swobodnie oraz czujemy przyjemność  z nauki. Online jest to łatwiejsze, bowiem mamy do wyboru tysiące korepetytorów, wśród których z pewnością znajdzie się ktoś, kto spełni nasze oczekiwania.p
  • Kolejną z zalet nauki przez Skype są koszty. Poza oszczędnością czasu warto zwrócić uwagę na niższe kwoty za naukę. Korepetycje online bywają tańsze od tradycyjnych, a z pewnością są tańsze od kursów. Jeśli nie ma dla nas szczególnego znaczenia to, czy nauczyciel ma wysokie kwalifikacje, a wiedzę, to możemy skorzystać z tańszych ofert studentów i początkujących nauczycieli, bądź też nauczycieli z regionów o większym bezrobociu i niższych cenach rynkowych. W kwestii finansowej atutem korepetycji zdalnych jest możliwość płatności elektronicznej za zajęcia.
  • Jedną z wad edukacji przez Skype jest zbytnia dowolność oparta o własną motywację. Dodatkowo wiele osób podnosi, iz nauka w modelu jeden na jeden. Nauka ta ma swoje plusy i minusy. Co prawda indywidualizacja nauki jest sporym atutem usprawniającym naukę, to brak kontaktu z rówieśnikami i innymi osobami, niżeli sam nauczyciel. Oczywiście brak kompanów do nauki, którzy poprawiają także motywacje do nauki skłaniając do współzawodnictwa, nauki poprzez własne błędy i porównywanie się można uzupełnić, niemniej jest to niewątpliwy minus nauki indywidualnej przez Skype. Dla wielu osób wadą tej formy edukacji jest tez brak wymówek, które dotąd towarzyszyły nauce. Faktycznie ucząc się online trudno jest wymigać się od nauki twierdząc, iz nie mamy czasu, jest nam za daleko na zajęcia, nie ma w okolicy odpowiednich nauczycieli itp.skype

o wiele trudniej jest w nauce przez Skype znaleźć wady niż zalety. Pewnym minusem jest konieczność znajomości komputera, obsługi urządzeń z dostępem do internetu, niemniej coraz trudniej znaleźć osoby z takowymi trudnościami.

  • Wracając do zalet nauki z wykorzystaniem komunikatora internetowego zauważyć warto, ze to nie tylko korepetycje i konwersacje online, ale także możliwość nauki ze znajomymi, również w formie wideokonferencji, to również opcja szkoleń online, seminariów, konferencji. Dodać także należy, ze nauka ze Skype to nie tylko przekaz wykładu, ale i ćwiczeń, konwersacji z opcja pisemną, zamieszczania linków, tekstów itp. W odróżnieniu od klasycznych e-kursów i kursów na PC w przypadku Skype nauka jest w pełni interaktywna z kontaktem z drugą osobą, nie komputerem i sztuczna inteligencją analizująca nasze postępy i wyniki, dobierająca zadanie na podstawie suchych danych statystycznych, a z nauczycielem, który odpowie na nasze pytania, zwolni tempo, podpowie kolejny przykład. To właśnie dzięki kontaktowi  nauczycielem korepetycje przez Skype uważane są za najskuteczniejszą formę nauki, dzięki której indywidualnie można skonstruować program zajęć dostosowując ich tryb, formę do preferencji ucznia, zyskując rewelacyjny efekt.

O Skype pisała też znana blogerka na https://wredotek.pl/zalety-nauki-jezyka-obcego-poprzez-skype/

nauka-jezykow-skype

Tak spora ilość zalet i walorów edukacyjnych zajęć przez Skype sprawia, iz jest to niezwykle rozwojowa metoda nauczania. Obiecująca perspektywa jaka się rozpościera przed korepetycjami z użyciem Skype wpływa na popularność nauki online w ogóle, w każdej dziedzinie, nie tylko w nauce języków obcych, chociaż to właśnie w edukacji językowej Skype odgrywa największą rolę. Rynek korepetycji przez Skype się wciąż rozwija i ewoluuje, dla usprawnienia wyboru korepetytora i znalezienia właściwej oferty powstają takie portale jak Preply służąc kompleksowa ofertą nauki zdalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *