Smakowe zielone herbaty – czy działają tak samo jak zwykła?

Zielona herbata jest znana ze swoich właściwości. Bez wątpienia należy ona do grona bardzo dobrych dla naszego zdrowia napojów. Na rynku oprócz zwykłych herbat znajdziemy mnóstwo tych smakowych. Bez wahania możemy sięgać także po nie, ponieważ mają takie samo działanie jak tradycyjna herbata.

Różnorodność smaków

Na stronie big-active.pl znajdziemy kilka rodzajów smakowych zielonych herbat. Granat, płatki słonecznika, limonka i mandarynka, pigwa i granat to tylko niektóre z ciekawych połączeń. Choć z pozoru się różnią, wszystkie zawierają składniki, z których warto korzystać.

Na odchudzanie…

Niewiele osób wie, że zielona herbata może nam pomóc podczas odchudzania. Wszystko za sprawą katechin. To właśnie dzięki nim dochodzi do reedukacji tkanki tłuszczowej. W jaki sposób? Ograniczają one przyswajanie tłuszczów przez organizm. Pomaga ona także w przyspieszeniu procesu trawienia.

… i piękny wygląd

Nietrudno zauważyć, że zielona herbata jest składnikiem wielu kosmetyków, także tych przeciwzmarszczkowych. Zawartość antyoksydantów pozwala zwalczyć wolne rodniki, które mają ogromny wpływ na proces starzenia. Picie zielonej herbaty (nawet smakowej!) działa na cerę oczyszczająco, dlatego jest ona polecana osobom borykającym się z problemem trądziku.

Choroby krążenia

Zły cholesterol bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Regularne picie zielonej herbaty hamuje jego wchłanianie. Napój ten dba także o przepuszczalność naczyń krwionośnych. Dzieje się za sprawą zapobiegania odkładania się na nich niebezpiecznych złogów. Warto zaznaczyć, że zmniejszenie ryzyka skrzepów znacznie obniża możliwość pojawienia się zwału, czy udaru.

Parzenie zielonej herbaty

Czas jaki należy na to poświęcić może być różny w zależności od rodzaju napoju. Zaleca się jednak by nie trwało ono krócej niż trzy minuty. Maksymalnie zaś może wynosić około piętnastu. Zielonej herbaty, niezależnie od tego czy zwykłej czy smakowej nie należy zalewać wrzątkiem. Warto także wiedzieć, że czas parzenia ma ogromny wpływ na właściwości naparu. Podczas krótkiego, możemy liczyć na to że herbata nas pobudzi, z kolei długie zaparzanie sprawi że zadziałała ona uspokajająco.

3 thoughts on “Smakowe zielone herbaty – czy działają tak samo jak zwykła?”

  1. Zielona herbata zaparzana krótko pomaga się skoncentrować, a dłużej – wyciszyć. Od wieków zielona herbata nazywana jest eliksirem młodości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *