Jak poradzić sobie z katarem u dziecka?

[REKLAMA]

Katar u dziecka może pojawić się o każdej porze roku. Zazwyczaj wzbudza wśród rodziców zaniepokojenie, gdyż najczęściej jest oznaką rozwijającej się infekcji. Dlatego warto z katarem walczyć od razu.

Domowe sposoby na zwalczanie kataru

Kiedy pojawia się katar u dziecka rodzice powinni zaobserwować, czy wpływa na ogólne obniżenie odporności dziecka. Jeżeli katarowi nie towarzyszy gorączka, czy kaszel to mogą spróbować wykorzystać domowe sposoby radzenia sobie z katarem. Natomiast, kiedy infekcja groźnie się rozwija to dobrze będzie skonsultować się z lekarzem. W przypadku samego kataru ważne jest to, aby zadbać o komfort dziecka. Ważne jest nawilżenie powietrza w pokoju dziecka. Można to zrobić, kładąc ręcznik na grzejnik. Można również skorzystać z nawilżacza powietrza. Korzystne okażą się inhalacje, na przykład z naturalnych olejków eterycznych. Warto też systematycznie wietrzyć pokój dziecka. Dopiero zaś, kiedy te sposoby nie pomogą można pomyśleć o wizycie o specjalisty. Lekarz dziecięcy z pewnością podpowie, które spośród dostępnych na rynku preparatów będą najwłaściwsze dla dziecka.

Sprawdzony specyfik zwalczający dziecięcy katar

Sprawdzonym specyfikiem, zwalczającym dziecięcy katar jest Disnemar. To fizjologiczny roztwór soli mineralnych, z którego działaniem można zapoznać się na stronie disnemar.pl, a więc na stronie producenta. Disnemar rozpyla się do nosa dziecka. Wtedy też przyjmuje on postać delikatnej mgiełki. Disnemar można stosować już u dzieci od 1. dnia życia, z powodzeniem sprawdza się też u dzieci starszych, jest w stu procentach bezpieczny. Disnemar zwalcza takie stany chorobowe jak: katar, nieżyt nosa, czy przesuszenie śluzówki. Produkt ten został wyposażony w specjalnie zaprojektowany dozownik, w związku z czym jego aplikacja jest przyjemna. Disnemar sprawia, że błona śluzowa nosa jest odpowiednio oczyszczona i nawilżona. W czasie kataru regeneruje drogi oddechowe, natomiast można go też stosować do codziennego oczyszczania błon śluzowych nosa. Disnemar usuwa nadmiar wydzieliny, ułatwia oddychanie, usuwa chorobotwórcze mikroorganizmy oraz zmniejsza podatność śluzówki nosa na infekcję.

3 thoughts on “Jak poradzić sobie z katarem u dziecka?”

  1. Zgadzam się że żadnych objawów nie można bagatelizować u dziecka i warto udać się od razu do Pediatry z takim maluszkiem. Dziecko często ciężej odczuwa niektóre dolegliwości niż osoby dorosłe.

  2. W żłobku lub przedszkolu zawsze jest kilkoro dzieci z objawami przeziębienia .Stanowią one oczywiste źródło zakażenia dla innych dzieci i najczęstszą przyczynę nawracającego kataru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *