Jak wybrać dobre rolety antywłamaniowe?

Przy zakupie rolet antywłamaniowych trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że muszą one zwiększyć poziom bezpieczeństwa domowników. Tym samym zdecydowanie nie można kierować się wyłącznie ceną. Tylko wybór rolet od sprawdzonego producenta gwarantuje skuteczne zabezpieczenie domu, na co wpływa między innymi wzmocniona konstrukcja prowadnic oraz zastosowanie najlepszych materiałów.

  1. Czy warto stosować rolety antywłamaniowe?
  2. Co to jest roleta antywłamaniowa RC3?
  3. Za co odpowiada wzmocniona konstrukcja prowadnic?
  4. Sprawdzony producent rolet antywłamaniowych

Jeżeli więc chcesz się dowiedzieć, co to jest roleta antywłamaniowa RC3 i gdzie można zamówić sprawdzone produkty, poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Przy okazji będziesz mógł zapoznać się z najważniejszymi zaletami rolet RC3, co z pewnością pomoże ci w podjęciu ostatecznej decyzji związanej z zakupem.

Czy warto stosować rolety antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe stosowane są głównie w domach jednorodzinnych, co pozwala zwiększyć bezpieczeństwo domowników, jak i zabezpieczyć dobytek podczas nieobecności. Coraz częściej na montaż takich rolet decydują się również osoby, które mieszkają w blokach. Mieszkania znajdujące się na parterze są najbardziej narażone na atak złodziei, dlatego też inwestycja w porządne rolety antywłamaniowe klasy RC3 może uchronić przed wieloma problemami.

Kolejnym argumentem przemawiającym za montażem rolet antywłamaniowych jest zdecydowana poprawa bilansu energetycznego budynku.

Co to jest roleta antywłamaniowa RC3?

Wytrzymała konstrukcja kurtyny rolety RC3 oraz polecana przez specjalistów konstrukcja antywłamaniowa sprawiają, że wspomniane rozwiązanie jest jednym z najczęściej wybieranych w przypadku tego typu rolet. Wszystkie rolety antywłamaniowe RC3 produkowane są z wysokiej jakości aluminium, które charakteryzuje się dużą trwałością. Liczne wzmocnienia zwiększają stabilność pancerza, a dodatkowo specjalne zaprojektowanie dolnej części rolety zapobiega jej sforsowaniu przez włamywacza. Chodzi o mechanizm zapadkowy zamontowany u dołu rolety, który praktycznie uniemożliwia jej podniesienie po zamknięciu przez domowników.

Za co odpowiada wzmocniona konstrukcja prowadnic?

Dzięki zastosowaniu wzmocnionej konstrukcji prowadnic, rozwiązanie zapewniające dużą sztywność praktycznie uniemożliwia potencjalnym włamywaczom odgięcie rolety od okna. Nie da się jej również zdemontować ze względu na to, że wyciągnięcie profili roletowych jest w takim przypadku niemożliwe.

Oprócz wzmocnionej konstrukcji kurtyny oraz prowadnic, do najważniejszych zalet rolety antywłamaniowej należy zaliczyć ponadto mechanizm zapadkowy zamontowany w dolnej części, specjalne wzmocnienie listwy, wysoką odporność na warunki atmosferyczne, możliwość zamówienia rolety w kolorze najlepiej pasującym do elewacji czy zdecydowaną poprawę komfortu domowników podczas upalnych dni. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wymienia standardowe rolety na rozwiązanie antywłamaniowe, szczególnie jeżeli mieszkają w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach położonych na parterze.

Sprawdzony producent rolet antywłamaniowych

Starannie wykonana roleta antywłamaniowa RC3 dostępna jest w ofercie sprawdzonego producenta tego typu zabezpieczeń. Firma zajmuje się również produkcją standardowych rodzajów rolet oraz bram garażowych zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto więc za jednym razem kupić wszystko, co jest potrzebne do zadbania o bezpieczeństwo swojej rodziny, aby skorzystać z najlepszych cen i krótkich terminów realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *