Organizujemy ogrodowe przyjęcie urodzinowe dla dziecka

[REKLAMA]

Lato sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, a urodziny dziecka to najlepsza okazja ku temu, aby zorganizować dla niego wspaniałe przyjęcie właśnie w ogrodzie. O czym warto pamiętać planując garden party oraz jak sprawić, by ta uroczystość była dla Twojej pociechy wyjątkowa?

Nakrycie stołu

Plastikowe kubki i talerzyki to najwygodniejszy sposób na nakrycie stołu na przyjęcie w ogrodzie. Jednak urodziny dziecka to wyjątkowa okazja, dla której warto sięgnąć po bardziej elegancką zastawę. Obecnie można kupić fantastyczne naczynia dla dzieci z wizerunkami postaci z bajek, które z pewnością przypadną go gustu każdemu malcowi. Co ważne, na rynku  dostępne są talerzyki, miseczki i kubki dla dzieci wykonane ze stylowej i jednocześnie bardzo trwałej porcelany kostnej, która dzięki swej odporności może być myta w zmywarce, używana w piekarniku, mikrofalówce oraz zamrażarce.

W skład zastawy stołowej na przyjęcie dla dzieci powinny wchodzić następujące naczynia:

  • Płaskie talerzyki na dania i przekąski oraz na ciasto
  • Miseczki,
  • Kubki na napoje
  • Salaterka na owoce
  • Sztućce

Ponadto należy zadbać o to, aby na stole znalazły się serwetki oraz słomki do picia. Warto również pamiętać o tym, aby obrus był przytwierdzony do stołu, najlepiej specjalnymi klipsami. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy dziecko przypadkowo pociągnie za materiał przewracając znajdujące się na nim przedmioty

Menu

Dzieci uwielbiają słodycze i słone przekąski. Jednak w przypadku przyjęcia urodzinowego, postarajmy się o bardziej wyszukane menu. Domowej roboty pizza, szaszłyki z kurczaka i warzy, kawałki świeżych owoców, galaretka z owocami, domowe ciasteczka owsiane, popcorn, mini kanapki sprawdzą się doskonale. W centralnej części stołu zaplanuj miejsce na główną atrakcje kulinarną, czyli tort urodzinowy. Aby dodać elegancji tej uroczystości, kup bezalkoholowego szampana dla dzieci, którym wzniosą one toast za solenizanta.

Dekoracje

Nie można również pominąć tak istotnego elementu przyjęcia, jak dekoracje. W ogrodzie idealnie pasować będą różnego rodzaju światełka zawieszone na gałęzi drzewa, na płocie czy na innym obiekcie, lampiony oraz bukiety kwiatów w dzbanuszkach i balony przytwierdzone do podłoża lub zawieszone na krzakach. Jeśli planujemy zorganizować przyjęcie tematyczne, również dekoracje powinny nawiązywać do danego motywu, np. dżungli, krainy Władcy Pierścieni, średniowiecznego zamku, wioski indiańskiego czy kosmosu.

Gry i zabawy

Zabawy urodzinowe to coś, na co każde dziecko będzie czekało z niecierpliwością. Warto zaplanować kilka zabaw, aby zająć uwagę dzieci przez całą imprezę.  Oto kilka naszych propozycji:

1)      Poszukiwacze skarbu – przygotuj wcześniej mapę z zagadkami, które dzieci będą musiały rozwiązywać, zdobywając kolejne „bazy” na mapie. W każdym punkcie powinna na nich czekać jakaś niespodzianka lub nagroda.

2)      Wspólne arcydzieło – rozłóż dużą płachtę materiału (może być stare prześcieradło), przygotuj farbki i pozwól dzieciom, by poniosła je fantazja. Niech namalują wspólnie wielki obraz, który będzie prezentem dla solenizanta.

3)      Fotobudka – możesz ją wynająć lub zrobić samodzielnie! Przygotuj stanowisko dla fotografa oraz tło do zdjęć (może to być pionowo postawiony karton z zabawnym napisem). Dzieci będą mogły wziąć udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej, a następnie wydrukować je na pamiątkę.

4)      Magik – jeśli w Twojej rodzinie jest ktoś, kto para się sztuczkami, możesz zorganizować dla dzieci fantastyczny pokaz magii, który dostarczy uczestnikom przyjęcia niezapomnianych wrażeń,

Organizacja przyjęcia dla dzieci wymaga wielu przygotowań, jednak jeśli wszystko zaplanujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, miłe wspomnienia z pewnością długo pozostaną w pamięci gości oraz solenizanta.

Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem internetowym Namoimstole.pl – elegancka porcelana stołowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *