Jak wybrać domowy ekspres do kawy?

Dla większości ludzi poranek zaczyna się od kawy. A niektórzy nie chcą czekać, aż dotrą do najbliższej kawiarni. Dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jak wybrać ekspres do kawy. Rozważ główne odmiany i ogólne wskazówki dotyczące wyboru, dzięki którym znajdziesz odpowiedni ekspres do kawy w odpowiedniej cenie, który codziennie przygotuje Ci orzeźwiający napój.

Odmiany ekspresów do kawy

Na początku należy zdecydować, jaki typ ekspresu do kawy nas interesuje. W zależności od zasady działania można wyróżnić następujące typy:

  • Gejzer. Jest to klasyczny model, który jest zbudowany z elementu grzewczego dla wody, która przechodzi do pojemnika przez filtr, nasycając aromat i smak ziaren kawy.
  • Obrotowy. Para wodna wydostaje się przez ziarna w specjalnie przystosowanym stożku, co nadaje napojowi bogatszy, bardziej aromatyczny smak.
  • Kawa z kroplówki. Nadaje się do parzenia dość dużych ilości kawy, nalewa się wodę do specjalnego baniaka, przepuszcza przez specjalny filtr, a następnie ścieka ona do naczynia z kawą w kroplach.
  • Ekspres kapsułkowy. Do zaparzenia kawy używa się specjalnej kapsułki, a woda wypłukuje ziarna, filtruje je i napełnia filiżankę.
  • Automatyczny. Jest to uniwersalny ekspres do kawy, który wykonuje cały cykl parzenia, od zmielenia ziaren do zaparzenia kawy. Cały proces jest kontrolowany.

Istnieją inne odmiany, które nie różnią się zbytnio od głównych kategorii w zasadzie działania. Mogą być dodatkowo wyposażone w akcesoria do przygotowywania innych napojów, takich jak latte, cappuccino, mokka i tak dalej. Istnieją specjalne dozowniki do parzenia kawy po turecku, które są praktycznie identyczne z klasycznym parzeniem kawy.

Poręczne są modele z wbudowanym młynkiem – są to urządzenia, które mielą ziarna w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku, w przeciwieństwie do ekspresu automatycznego nie ma tak szerokiego zakresu funkcji.

Ogólne wskazówki dotyczące wyboru domowego ekspresu do kawy

Po podjęciu decyzji o rodzaju, należy przejść bezpośrednio do wyboru odpowiedniego modelu. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

  • Podgrzewanie lub automatyczne utrzymywanie wymaganej temperatury;
  • Młynek, który zmieli ziarna do optymalnej wielkości, aby uzyskać smaczną kawę;
  • System “drip-stop”, dzięki któremu ekspres automatycznie kontroluje proces parzenia, jeśli pojemnik na napój nie jest dostępny;
  • Timer, abyś zawsze miał gotowy napój na czas;
  • Wskaźnik wody, dzięki czemu system automatycznie kontroluje idealny stosunek wody do ziaren.

Po wybraniu odpowiedniego modelu dla swojego budżetu, możesz wybrać ten, który działa najlepiej dla Ciebie pod względem wydajności i funkcjonalności. Zawsze dawaj pierwszeństwo renomowanym markom, tylko taka Kawiarka może zagwarantować Ci orzeźwiającą i smaczną kawę, która obudzi Cię rano. Tanie modele nie wytrzymują długo, a napój może mieć śmieszny zapach. Specjalistyczny sklep internetowy zawsze pomoże Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie do Twoich indywidualnych preferencji i budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *