Maski ochronne Azkenta

Każdy wie jak wyglądają maseczki ochronne. Są one jednorazowe. Posiadają one szerokie zastosowanie. Wykorzystywane jest ona nie tylko w gabinetach lekarskich i stomatologicznych, w chirurgii, ale także w codziennym życiu czy gabinetach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych.

Chronią nas przez przenikaniem bakterii i wirusów. Maseczki firmy Akzenta są stworzone z wysokiej jakości materiałów, zapewniając komfort i wygodę w użytkowaniu. Nie zawierają one niklu czy lateksu. Zbudowane są z trzech warstw, dzięki którym ich jakość jest bez zarzutu. Pierwsza warstwa stworzona jest z delikatnej flizeliny, a także dwóch gumek, umożliwających utrzymanie maseczki w odpowiednim miejscu, bez niepotrzebnego przesuwania się. Dzięki temu użytkownik nie odczuwa dyskomfortu związanego z przemieszczaniem się maseczki. Wysoka przepuszczalność powietrza nie powoduje utrudnień w oddychaniu.

Maseczki te znaleźć można na stronie https://solomedica.pl/. Dostępne są one w szerokiej gamie kolorystycznej. Używanie ich zapewni Ci komfortowe warunki pracy oraz wygodę. Produkt jest hipoalergiczny, nie musisz więc martwić się o alergie, uczulenia czy podrażnienia skóry. Wybierz komfort i bezpieczeństwo.

Dlaczego Japończycy chodzą w maskach?

Niczym zaskakującym jest widok japońskiego turysty przemierzającego ulice w jednorazowej maseczce. Na pewno każdy z nas kiedyś zastanawiał się, dlaczego właściwie Chińczycy używają maski i przed czym ma ich to ochronić? A przede wszystkim, czy noszenie maski faktycznie sprzyja lepszemu samopoczuciu i chroni ich przed różnego rodzaju chorobami?

Dawniej najbardziej popularne były bawełniane maski. Posiadały one wewnętrzną kieszonkę, w środek której umieszczano gazę. Po zużyciu wyrzucało się gazę,  a maskę prało się, po czym można było ją ponownie zastosować. Sprzyjało to jednak rozwojowi bakterii. Dlatego też na początku XXI wieku wprowadzone zostały maski przeznaczone również dla alergików, stworzone ze sztucnzych materiałów. Chroniły one przez pyłkami kwiatowymi w dużo bardziej efektywny sposób, niż tradycyjne maski.

W Japonii popularną ochroną przed wszelkimi infekcjami jest noszenie masek. Nawet zwykłe przeziębienie jest dla Japończyków powodem do opuszczenia dnia w pracy czy w szkole, dlatego też nie chcą oni narażać innych obywateli, których mijają codziennie na ulicach, w sklepach czy w środkach transportu miejskiego na zarażenie się infekcją. Noszenie maski to także sposób na srogą zimę i walkę z nią. W Japonii zimy bywają mroźne. Oprócz tradycyjnych elementów zimowego stroju, takich jak czapka, szalik czy rękawiczki, nakłada się również maski, by ochronić twarz przez chłodem. Oprócz praktycznych zastosowań, maski stały się także elementem modowym, dzięki którym wygląda się bardziej tajemniczo i enigmatycznie. Wydawać się to może śmieszne, jednak trend ten wykorzystały firmy specjalizujące się tylko i wyłącznie modowymi maskami, przeznaczonymi do noszenia na co dzień jako element ubioru czy ciekawy gadżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *