Pielęgnacja brody – najważniejsze wskazówki

[REKLAMA]

Wypielęgnowana broda to czysta przyjemność! Satysfakcjonuje panów, ale i podoba się ich partnerkom, które nie zmagają się z kującymi włoskami podczas przytulania i całowania. Pielęgnacja brody wymaga jednak właściwych produktów i wprawy, ale dla chcącego nic trudnego.

Pielęgnacja brody – podstawowe produkty

Z podstawowych produktów każdego brodacza, wymienia się kartacz, czyli specjalną szczotkę do rozczesywania brody. Użycie zwykłego grzebienia to zbyt mało. Kartacz ma za zadanie nie tylko rozczesywać, ale i pobudzać krążenie w skórze twarzy, wzmagać produkcję sebum, która zostaje nieco ograniczona, gdy broda zaczyna rosnąć. Sebum jest z kolei niezbędne, by we właściwym stanie utrzymać włoski.

Pielęgnacja brody może obyć się bez specjalnego szamponu, o ile ten klasyczny do mycia włosów, bazuje na naturalnych składnikach i jest pozbawiony szkodliwego SLS-u. Gdy to zbyt mało, a włosy na brodzie kręcą się, żyją swoją własnym życiem, zaczynają nieestetycznie wyglądać, lepiej postawić na specjalny szampon do brody.

Co z balsamami, woskami i olejkami? Olejek to przyjaciel każdego brodacza, który liczy na lśniącą, miękką i ładnie pachnącą brodę. Doskonale odżywia, wygładza, a także nawilża. Innym rozwiązaniem jest balsam, jednak pielęgnacja brody wymaga dostarczania składników odżywczych i utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia włosków, a balsam nie dotrze do każdego z nich, tym bardziej do skóry twarzy. Jest przydatny, gdy brodacz chce nadać określony wygląd swojej brodzie. Jeszcze lepsze efekty w kwestii uzyskiwania nawet fantazyjnych kształtów, przynosi wosk. Jego użycie wymaga wprawy, ponieważ ma zupełnie inną konsystencję od balsamu, niekiedy trzeba go również podgrzać, by móc swobodnie nakładać na brodę.

Jak pielęgnować?

Broda wymaga regularnego czesania, ponieważ to z jednej strony sprzyja utrzymaniu włosków w ładzie, z drugiej zaś korzystnie działa na skórę twarzy. Ponadto w ten sposób brodacz pozbywa się nagromadzonych zanieczyszczeń.

Poza czesaniem konieczne jest mycie – wybierając któryś z wymienionych produktów, w zależności od potrzeb. Pielęgnacja brody to, poza działaniem od zewnątrz, kwestia codziennej diety, a nawet aktywności fizycznej i uporania się z nadmiarem stresów. Kosmetyki wszystkiego nie załatwią. Broda potrzebuje składników odżywczych, tak samo jak włosy na głowie, skóra czy paznokcie, a te można dostarczyć w codziennym jadłospisie.

Dbanie o całe swoje ciało od zewnątrz – zwracając uwagę na spożywane posiłki, ale i podejmowaną aktywność fizyczną – w połączeniu ze stosowaniem indywidualnie dobranych kosmetyków, sprzyja uzyskaniu brody, której inni mogą pozazdrościć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *