Siła suplementacji

Suplementacji potrzebuje każdy. W dzisiejszych czasach już nawet nie tylko sportowcy ale również młodzież ucząca się do egzaminów, prawnicy, kierowcy. Słowem – wszyscy, którzy pracują fizycznie lub umysłowo. Niezwykle istotnym elementem naszego życia jest koncentracja. Człowiek nieskoncentrowany na swoich obowiązkach lepiej, by pozostał w domu. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. W związku z tym należałoby codziennie rano na czczo sięgnąć po szybko wchłaniany magnez. Bez znaczenia czy będzie to tabletka, czy proszek.

Najważniejsze są składniki i szybkość wchłaniania przez organizm. Magnez warto zażywać bez znaczenia czy w dzień treningowy czy też nie. Koncentracja przyda nam się zawsze i może przynieść same korzyści. Oprócz koncentracji szczególną rolę w życiu codziennym gra energia. I znów – bez znaczenia czy jest się sportowcem, czy nie. Energię do życia trzeba mieć zawszę, każdy jej spadek odbije się negatywnie na wykonywanych przez nas czynnościach. Skutki będą zarówno zdrowotne jak i zawodowe. Warto zawsze mieć w zanadrzu jakiś baton białkowy lub shakera z przygotowaną odżywką białkową.

Nic nie stoi na przeszkodzie by czasami odżywki zastępowały posiłek. Naturalnie należy się wystrzegać tego typu praktyk, jednak każdy zna życie i wie, że nie da się ułożyć wszystkiego co do joty. Czasem lepiej dla naszego organizmu jeśli wypijemy coś wysoko energetycznego z shakera niż zjedlibyśmy puste cukry w formie cukierków, coli czy batonów czekoladowych. No właśnie, trzeba umieć rozróżnić baton białkowy od batonów powszechnie dostępnych w sklepach. Przekąski te zawierają dużo węglowodanów ale większości z nich (powyżej 90%) to puste cukry, które dostarczają siły na krótko. Batony białkowe to zdrowa przekąska, która zawiera wszystko czego w danej chwili nam potrzebne. Bez cukrów, które mają negatywne działanie.

Ceny takich batonów są zróżnicowane. Tu po raz kolejny sprawdza się zasada – drożej znaczy lepiej. Im droższy produkt, tym bogatszy skład przekąski. I naturalnie, nie należy w żadnym wypadku traktować takiego batona jako posiłek. Jest to uzupełnienie i nic poza tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *