Co wydala magnez z organizmu?

Stosowanie suplementów diety zawierających magnez jest obecnie bardzo ważne i to nawet wtedy, gdy nie mamy niedoborów. Jeżeli zależy ci na tym, aby żyć zdrowo, w takim przypadku magnez jest podstawą!

Magnez nazywany jest przez wielu pierwiastkiem niezbędnym do życia, ponieważ pełni on szereg kluczowych funkcji w organizmie człowieka. Przede wszystkim uczestniczy w procesach życiowych komórek, wspomaga działanie takich układów jak nerwowy, kostny, krążenia i trawienny, wspiera układ odpornościowy. Magnez uspokaja, zmniejsza ciśnienie krwi, zapobiega drżeniom i skurczom mięśni, ponadto zapobiega poronieniom.

Niestety, na niedobory magnezu jesteśmy narażeni bardzo często i mogą one dotknąć każdego z nas. Dlaczego?

 

Zbyt mała ilość magnezu w żywności

Za niedobory magnezu w dużej mierze odpowiedzialna jest nasza dieta. Obecnie dużo gleb jest jednak wyjałowionych, a znajdujące się w nich pierwiastki są w śladowych ilościach, dlatego też w żywności nie ma tak dużej ilości magnezu jest wcześniej.

 

Konserwanty żywności

Także jedzenie żywności poddawanej sztucznemu konserwowaniu i żywności przetworzonej przyczynia się do problemów z poziomem magnezu. Powinniśmy wobec tego jeść więcej produktów w stanie surowym.

 

Spożycie napojów wypłukujących magnez

Herbata, kawa, napoje gazowane z kwasem fosforowym, na przykład cola czy napoje energetyzujące, ponadto napoje z dużą ilością cukru – to wszystko powoduje wypłukiwanie magnezu z organizmu, dlatego warto je ograniczać. Ponadto na obniżenie poziomu magnezu wpływa alkohol!

 

Tłusta dieta

Jedzenie dużej ilości tłustych produktów, na przykład mięs, wędlin, tłustego nabiału również powoduje zmniejszenie poziomu magnezu, dlatego osoby, które nie jedzą zbyt zdrowo, także są narażone na niedobory.

 

Zbyt dużo wapnia

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że obniżenie poziomu magnezu powoduje też duża ilość wapnia, na przykład z nabiału.

 

Warto wobec tego regularnie suplementować magnez, ponieważ w przeciwnym przypadku można narazić się na nieprzyjemne objawy jego niedoborów. Dobrym pomysłem będzie preparat MagvitB6 (Magvit.com.pl), który zawiera połączenie mleczanu magnezu oraz witaminy B6, która wspiera jego wchłanianie. Więcej informacji znaleźć można na stronie: Magvit.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *