Bidon ze słomką – dla dzieci i dorosłych

[REKLAMA]

Bidon ze słomką to przede wszystkim butelka stworzona z myślą o maluszku, który uczy się koordynować odruchy połykania, a także jednoczesnego oddychania. Coraz częściej na rynku pojawiają się również bidony opatrzone słomką, które sprawdzają się podczas aktywności fizycznej.

Bidon ze słomką – zalety podczas stosowania u dzieci

Maluchy, które nie mają żadnych problemów zdrowotnych i rozwojowych tuż po urodzeniu, są już zdolne do ssania. Ten odruch wykształca się bowiem w życiu płodowym. Pozwala im na zaspokajanie głodu. To również wyciszanie się przez dziecko, które może być karmione, ponieważ potrafi ssać. Około 6 miesiąca życia, odruch ssania powinien być już zastępowany przez inne – mianowicie gryzienia i żucia. To dobry czas, by dziecku podać bidon ze słomką.

Na rynku znaleźć można lubiane kubki niekapki, jednak nie są one w stanie korzystnie wpłynąć na mięśnie twarzy czy aparat mowy. Utrwalają odruch ssania i czasami mogą nawet zaszkodzić, zamiast pomóc. Bidon ze słomką to dla dziecka nauka wspomnianych na samym początku odruchów. Trzeba włożyć sporo wysiłku, by z niego pić. To świetna okazja do ćwiczenia wszystkich mięśni twarzy. Efektem jest łatwiejsza nauka prawidłowego mówienia, artykułowania poszczególnych dźwięków.

Bidon ze słomką dla dorosłych? Tak!

Dorośli zabierają ze sobą bidon w podróż, na trening, na wycieczkę rowerową, a także do pracy. Towarzyszyć im może dosłownie wszędzie. Do wyboru są typowe bidony sportowe, konstruowane z myślą o potrzebach osób podejmujących konkretny rodzaj aktywności fizycznej. Znaleźć można również te, które są ciekawe pod względem wizualnym.

Do czego sprawdza się bidon ze słomką? Jest dobrym wyborem, gdy chce się mieć przy sobie nie tylko wodę, ale i koktajl – owocowy czy też mleczny. Przede wszystkim do picia z bidonu ze słomką, nie jest konieczne jego przechylanie, picie staje się zwyczajnie łatwiejsze. O innych funkcjonalnościach, jak karabińczyk, wkład chłodzący, uchwyt czy specjalna konstrukcja, można decydować dowolnie.

Jaki bidon wybrać?

Stawiając na bidon ze słomką, należy zwracać uwagę na te same elementy, co w przypadku innych bidonów. Liczy się zastosowany materiał, jakość wykonania, lekkość oraz możliwość pewnego i wygodnego trzymania. W przypadku dzieci, trzeba zwrócić uwagę na grubość i twardość słomki. Zbyt miękka i cienka, spowoduje jej rzucie, zamiast ćwiczenia wszystkich mięśni twarzy.

Kolory, wzory, pojemności, elementy dodatkowe – to zostawmy na koniec, by praktyczna butelka, i dla maluchów, i dla dorosłych, była przede wszystkim funkcjonalna, a dopiero potem estetyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *