Australia atrakcje, które zobaczysz, wybierając się w podróż z biurem podróży.

Jeżeli marzysz o wyjeździe na najmniejszy kontynent, a zarazem największą wyspę świata, jaką jest Australia, warto rozważyć sylwestrową podróż z biurem podróży. Podczas gdy w Europie panuje zima, w Australii temperatury mogą sięgać nawet 40 stopni. W okresie sylwestrowym panują upały, a woda w turkusowych oceanach jest przyjemnie ciepła. Kontynent ten jest prawdziwą gratką dla turystów, ponieważ można zwiedzić tam mnóstwo miejsc, w tym rafę koralową, lasy deszczowe, piękne plaże, pustynie oraz parki narodowe, gdzie znajdują się ziemia i skały o czerwonej barwie. Australia i Oceania jest znana również z szanowanych opowieści o ludności rdzennej, czyli Aborygenach i Maorysach. Warto uciec od polskiej zimy i spędzić Sylwestra w całkowicie odmiennym klimacie…

Na początek zwiedź Hongkong

Pierwszy dzień, tej trwającej w sumie 22 dni wycieczki, zaczyna się w Hongkongu, gdyż stamtąd następuje lot bezpośredni do Australii. Zwiedzający mają dwa dni, aby zwiedzić równie interesującą stolicę Chin. W pierwszej kolejności turyści mają okazję wejść na największy szczyt w Hongkongu, czyli wzgórze Wiktorii, które jest najpopularniejszą atrakcją wśród turystów i zapewnia obejrzenie zapierającej dech w piersiach panoramy miasta. Następnie turyści są zabierani na półwysep Kowloon, gdzie również mają możliwość podziwiania panoramy Hongkongu. W tymże mieście znajduje się również największy szlak handlowy, czyli Nathan Road, gdzie turyści mają możliwość wieczornego spaceru. Kolejny dzień to zwiedzanie wioski Aberdeen, która słynie z pływających domów i restauracji z owocami morza. W tym miejscu kończy się przygoda w Hongkongu i osoby podróżujące z biurem podróży Logos Tour lecą do Sydney.

Sydney- atrakcje największego miasta Australii

Kolejny dzień oferuje niesamowite atrakcje metropolii, jakim jest Sydney. Na początek turyści mają możliwość zwiedzenia liczącego ponad 200 lat ogrodu botanicznego, w którym znajdują się najrzadsze gatunki roślin, a cały ogród przypomina dżunglę zlokalizowaną w sercu wielkiego miasta. Kolejnym miejscem jest otoczona ogrodem botanicznym opera, która jest znakiem rozpoznawalnym Sydney na całym świecie. Następnie turyści są zabierani promem do spokojnej dzielnicy Manly, która z jednej strony otoczona jest zatoką Sydney, a z drugiej strony Pacyfikiem. Podróżujący mają czas na plażowanie, pływanie, nurkowanie czy też zakupy.

Spędź Sylwestra w Sydney

Kolejny dzień wiąże się z sylwestrową zabawą w samym sercu Sydney. Rozpoczyna się ona sylwestrowym koncertem w operze, po którym następuje pokaz fajerwerek oraz przywitanie Nowego Roku. Turyści będą mogli obejrzeć pokazy pirotechniczne nad operą oraz usytuowanym nieopodal mostem, co gwarantuje niesamowite efekty wizualne. Przed koncertem turyści mają możliwość zwiedzania dziewiętnastowiecznego centrum handlowego- Queen Victoria Building, w którym znajdują się eleganckie sklepy, kawiarnie czy restauracje. Centrum handlowe znajdują się na słynnej ulicy George Street, która prowadzi poprzez najważniejsze zakątki Sydney aż do najstarszej portowej dzielnicy The Rocks, gdzie znajduje się m.in. starówka. W Nowym Roku podróżujący z biurem podróży mają szansę wypłynąć w rejs promem z głównego terminalu Circular Quay. Chętne osoby mogą za dodatkową opłatą skorzystać z uroków muzeum morskiego oraz akwarium z rekinami i płaszczkami. Kolejny dzień to zwiedzanie górniczej osady Katoomba, znajdującej się w Górach Błękitnych. Największą atrakcją tego regionu jest formacja skalna, czyli Trzy Siostry, które są usytuowane w Górach Błękitnych. W miejscowości Katoomba turyści mają możliwość przejazdu kolejką wąskotorową, z której można podziwiać panoramę gór i dotrzeć do punktu widokowego Echo Point, z którego zobaczymy m.in. lasy eukaliptusowe. Podróżujący zwiedzają także park Featherdale Wildlife Park, w którym można obcować z rozmaitą australijską fauną i florą. W parku można spotkać misie koale, kangury, psy dingo, emu czy diabły tasmańskie.

Odkryj tropikalny region Cairns

Kolejne dni wycieczki gwarantują podróż w północne tereny Australii, gdzie panuje tropikalny klimat. Cairns to region, w którym znajdują się zarówno lasy równikowe, jak i Wielka Rafa Koralowa. Na samym początku turyści mają szansę zwiedzić Kurandę (za dodatkową opłatą), gdzie można jechać liczącą 7,5 km kolejką linową nad samymi wierzchołkami drzew lasów tropikalnych. Warto również wybrać się na spacer po drewnianej kładce i podziwiać roślinność tego najstarszego lasu tropikalnego. Będąc w lesie tropikalnym, turyści mają możliwość odwiedzenia Centrum Kultury Aborygenów, gdzie mogą zobaczyć występy rdzennych mieszkańców, pokazy gry na didgeridoo czy też rzucić powracającym bumerangiem. Następnego dnia turyści mają szansę zobaczyć Wielką Rafę Koralową dzięki podróży łodzią ze szklanym dnem. Dla chętnych oferowane jest również nurkowanie z rurką po rafie koralowej.

Zwiedź święte miejsce Aborygenów

Kolejny dzień to wylot do Ayers Rock, czyli osady znajdującej się w samym sercu Australii. Słynna formacja skalna nazywana Ayers Rock czy Uluru znajduje się w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta. Obszar ten jest domem dla ludności rdzennej Australii i to oni trzymają nad nim pieczę. Turyści mogą zobaczyć unikalne, czerwone skały, które wg naukowców są monolitami lub twardzielcami. Będąc w tym regionie Australii, turyści mają okazję spróbować tradycyjnych potraw takich jak mięso z kangura czy krokodyla. Ostatni poranek spędzony w Australii stoi pod znakiem oglądania wschodu słońca przy skale Uluru, co zapewnia niesamowite wrażenia wizualne. Jeżeli jesteś zainteresowany tym cudownym miejscem, jakim jest Australia atrakcje przedstawione powyżej oraz inne możesz znaleźć na stronie biura podróży LogosTour.

Poznaj atrakcje prawdziwego raju na ziemi, czyli Nowej Zelandii

Jeżeli podróżujesz po Australii, warto zwiedzić również bogatą w piękne krajobrazy i niesamowitą przyrodę Nową Zelandię. Turyści podróżujący z biurem podróży swoją przygodę po Nowej Zelandii zaczynają w południowym mieście Christchurch. Stamtąd turyści wyruszają nad jezioro Tekapo, które otoczone jest często ośnieżonymi szczytami i łańcuchem Alp Południowych. Kolejny dzień to przejazd do Queenstown, czyli miasta słynącego z bogatej oferty sportów ekstremalnych oraz atrakcji narciarskich. Na zwiedzających czekają takie atrakcje jak rejs łodzią po rzece Shotover, wjazd kolejką na górę w celu ujrzenia panoramy miasta czy rejs po otoczonym lodowcami jeziorze Wakatipu. Po drodze do Queenstown, turyści mają okazję zobaczyć najstarszy most, na którym po raz pierwszy odbył się skok na bungee czyli most Kawarau, jak i zwiedzić kopalnie złota w Arrowtown. Kolejnym punktem na mapie Nowej Zelandii jest miasteczko Te Anau, gdzie znajduje się fiord nad zatoką Milforda. Stąd też wypływa rejs po Milford Sound kończący się na Morzu Tasmana. Następnie podróżujący jadą do miasta Dunedin, w którym nadal można poczuć szkockie klimaty. W Dunedin można zobaczyć najbardziej stromą ulicę świata- Baldwin Street, której kąt nachylenia sięga 35%. W rejonie Otago, turyści mogą zwiedzić również plażę Koehoke, która słynie z wielkich głazów porozrzucanych na dużym obszarze plaży. Kuliste głazy, które ważą nawet 7 ton to Moeraki Boulders, które są cudem natury powstałym kilkadziesiąt milionów lat temu. Następnym przystankiem jest podróż do stolicy Nowej Zelandii, czyli Wellington, gdzie znajduje się Mount Victoria, z której rozprzestrzeniają się spektakularne widoki. W Wellington turyści mają szansę zwiedzić m.in. kompleks budynków parlamentu, dawną siedzibę rządu, luterański kościół św. Pawła. Warto zaznaczyć, że turyści podróżujący z biurem podróży odwiedzą również narodowe muzeum- Te Papa Tongarewa, gdzie znajdują się liczne dzieła rdzennej ludności, czyli Maorysów. Następnie turyści zwiedzają krajobraz najstarszego w Nowej Zelandii Parku Narodowego Tongariro. W parku Tongariro znajdują się aktywne wulkany, północna pętla w Tongariro, wiele szlaków górskich oraz wodospad Huka, z którego spływają olbrzymie ilości wody. Kolejnym przystankiem dla turystów jest Rotorua, gdzie znajdują się geotermalne cuda świata w miejscowości Waiotapu. Znajdują się tam aktywne gejzery, wulkany, jeziora geotermalne czy baseny błotne. Kolejnym miejscem do zwiedzania jest Te Puia, gdzie również można obserwować gejzery , osiągające wysokość nawet 30 m. Te Puia to centrum kultury maoryskiej, gdzie znajdują się liczne rzeźby, ale także czczone przez Maorysów ptaki kiwi. Kolejnym punktem w planie podróży po Nowej Zelandii jest miejscowość Matamata, gdzie nakręcony został film “Władca Pierścieni” oraz znajduje się miasteczko Hobbitów. Oczywiście w podróży po Nowej Zelandii nie może zabraknąć największego miasta Auckland, gdzie znajduje się m.in. wieża widokowa- Sky Tower (328 m).

Polecamy Przewodnik po Atrakcjach Australii

Urlop spędzony w tak odległym miejscu, jak Australia i Nowa Zelandia to niesamowita przygoda dla nawet najbardziej wymagających turystów. Warto choć raz w życiu zaplanować w ten sposób swój wolny czas, ponieważ takich atrakcji nie przeżyjesz nigdzie indziej. Jeżeli nie przepadasz za zimą, ucieknij przed nią i spędź Sylwestra i Nowy Rok na najbardziej odległym i najbardziej tajemniczym kontynencie, jakim jest Australia i Oceania. Oferta ta jest odpowiednia dla osób, które nie tylko lubią leżeć na plaży lub kąpać się w morzu, lecz mają chęć do odkrywania różnych kultur, tradycji, potraw oraz eksplorowania zapierających dech w piersiach miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *