Poduszki czy domki dla zwierząt – które lepsze?

[REKLAMA]

Czworonożni przyjaciele goszczą już w większości domów. Zwierzęcy członkowie rodziny to pupile, o których dbamy i którym staramy się zapewnić wszystko, co potrzebne im do życia. Jedzenie oraz opieka weterynaryjna to podstawa. Warto jednak zadbać także o strefę odpoczynku i zakupić odpowiednie legowiska dla swoich podopiecznych. Które rozwiązanie jest lepsze – domki czy poduszki dla zwierząt?

Domki dla zwierząt – nie tylko drewniane budki 

Domki dla zwierząt kojarzą się przede wszystkim z drewnianymi budkami. Mogą to być jednak także materiałowe konstrukcje, które są przytulniejsze i łatwe w utrzymaniu czystości. Najczęściej domowe domki dla zwierząt wykonane są z filcu, który jest wytrzymały i odporny na zanieczyszczenia. Takie legowisko zazwyczaj pojawia się w domach, w których są koty lub psy. Zwierzak ma wówczas zapewnione miejsce, w którym może odpoczywać i schować się, gdy potrzebuje odrobiny samotnego relaksu.

Domki dla zwierząt mogą przybierać najróżniejsze formy. Producenci zaskakują coraz to wymyślniejszymi modelami. Ciekawym rozwiązaniem są budki w kształcie rekina lub z otworem w kształcie kota. Najczęściej wewnątrz znajduje się miękka, wygoda poduszka, którą można wyjąć. Ułatwia to użytkowanie oraz czyszczenie.

Poduszki dla zwierząt – legowisko uniwersalne

Popularnym modelem legowiska są poduszki dla zwierząt. Tu uniwersalne rozwiązanie, które można wykorzystać w przypadku różnych czworonogów – nie tylko psów i kotów. Poduszki dla zwierząt mogą mieć różne formy – koła, prostokąta czy kwadratu. Niektóre z nich dodatkowo wyposażone są w osłonki, dzięki którym zwierzę nie wypadnie podczas snu. Duża różnorodność kolorystyczna modeli sprawia, że każdy może znaleźć legowisko dopasowane pod względem stylu do wnętrza pomieszczenia.

Poduszki dla zwierząt wykonane są z materiału odpornego na zabrudzenia, który łatwo utrzymać w czystości. Nie przylega do niego sierść, dzięki czemu łatwo jest ją usunąć. Można je położyć w dowolnym miejscu – na kanapie, podłodze czy nawet parapecie. Wszystko zależy od tego, gdzie nasz zwierzak lubi odpoczywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *