Co najlepiej jeść na śniadanie?

Nie bez powodu śniadanie jest nazywane najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ pozwala na rozpoczęcie go z pełnią energii potrzebną nam do realizacji codziennych zadań. Jednak nie każde śniadanie to dobre śniadanie. Co warto jeść?

Po nocnej przerwie organizm potrzebuje sporej porcji energii i ważnych dla niego składników odżywczych. Poziom glukozy jest wtedy bardzo niski, więc trzeba wybrać produkty, które będą mogły ją dostarczyć. Najlepiej zrobić to, jedząc pełnowartościowe śniadanie pełne produktów z białkiem oraz węglowodanami złożonymi, ponadto witaminami i minerałami, które pochodzą z owoców, warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych.

Warto pamiętać o tym, że brak śniadania może być groźny, na przykład może spowodować uszkodzenia błony śluzowej żołądka, a nawet doprowadzić do wrzodów. Wobec tego pierwszy posiłek jest bardzo ważny, także dla osób odchudzających się, ponieważ dzięki niemu będzie można przyspieszyć przemianę materii.

Propozycje zdrowych śniadań:

  • musli z owocami, na przykład truskawkami, jabłkiem, bananem i z jogurtem naturalnym, można też dodać bakalie, orzechy, sok owocowy
  • twarożek ze szczypiorkiem, bułka grahamka, herbata
  • jajko na miękko z sałatką warzywną, chleb pełnoziarnisty, herbata
  • jajecznica z pomidorami albo z szynką, bułka grahamka, herbata
  • owsianka na mleku z owocami, sok owocowy lub herbata

Najlepiej śniadanie jeść dość obfite, niemniej jednak nie powinno być ono zbyt spore. Organizm będzie mógł bez problemu poradzić sobie z takim ładunkiem energetycznym, ale tylko wtedy, gdy mówimy o zdrowym śniadaniu, które zawiera produkty o niskim indeksie glikemicznym, czyli będą one powoli uwalniały energię i tym samym nie doprowadzą do ostrego zwiększenia glukozy i szybko spowodują ponowy głód.

Jeżeli nie masz czasu na to, aby przygotowywać śniadanie w domu, zabieraj je ze sobą do pracy, na przykład możesz przygotować je poprzedniego dnia. W sklepie Twojlunchbox.pl kupisz specjalne pojemniki przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. SklepTwojlunchbox.pl oferuje też różnorodne termosy i kubki termiczne. Zapraszamy na zakupy!

2 thoughts on “Co najlepiej jeść na śniadanie?”

  1. Kiedy pracuję niestety pozostają mi różne konfiguracje kanapek, natomiast w weekendy pozwalam sobie na ciepłe śniadania, z jajkami, ewentualnie jakieś zdrowe sałatki. Nie demonizujmy kanapek. One również mogą być zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *